لینک های دسترسی

Breaking News

مظاهرات سفید پوستان برتری طلب و مخالفان آنان در امریکا


صد ها نفر روز یکشنبه در شهر واشنگتن دی سی و ایالت همجوار آن، ورجینیا ، در اولین سالگرد اعتراضات ملی گرایان سفید پوست که "راستگرا و تفوق طلب" تلقی می شوند، دست به مظاهره زدند.

ملی گرایان سفید پوست و معترضین ضد آن در حالی در نزدیکی قصر سفید، کانگرس ایالات متحده و اطراف آن جمع شده اند که تدابیر شدید امنیتی برای جلوگیری از بروز خشونت، روی دست گرفته شده است.

در همین حال، صد نفر در منطقۀ شارتلزویل واقع در ۱۶۰ کیلومتری جنوب غرب شهر واشنگتن دی سی گرد هم جمع شده اند تا از آنچه یک سال قبل در آن منطقه رخ داد، یاد بود به عمل بیاورند و در عین حال تلاش کنند تا مناقشات نژادی را التیام ببخشند.

صد ها نفر در منطقۀ شارتلزویل ایالت ورجینیا نیز روز یکشنبه دست به مظاهره زدند
صد ها نفر در منطقۀ شارتلزویل ایالت ورجینیا نیز روز یکشنبه دست به مظاهره زدند

یک سال قبل، ملی گرایان سفید پوست "تفوق طلب" یکجا با گروه های نیونازیسم در منطقۀ شارتلزویل به خاطر دور کردن مجسمۀ یکی از قهرمان جنگ داخلی امریکا که سفید پوست بود، دست به مظاهره زدند.

مظاهرات سفید پوستان موجب شد تا فعالان ضد ملی گرایان سفید پوست نیز دست به اعتراض بزنند در مقابل همدیگر قرار بگیرند. در جریان این این رویارویی، یکی از سفید پوستان ملی گراموترش را به گروهی از معترضان که بر ضد ملی گرایان سفید پوست گرد هم جمع شده بودند، راند که در نتیجۀ آن یک نفر کشته و کم از کم ۱۹ نفر دیگر زخمی شد.

درخواست رئیس جمهور ترمپ

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، یک روز قبل از مظاهرات روز یکشنبه در شهر واشنگتن دی سی و ایالت ورجینا، از طریق صفحۀ تویتر اش خواهان وحدت شهروندان امریکایی شد.

آقای ترمپ در پیام تویتر اش نوشت که "شورش یک سال قبل در منطقۀ شارتلزویل، موجب مرگ و نقاق بی معنی شد. ما باید منحیث یک ملت گردهم بیایم. من همه انواع نژاد پرستی و اعمال خشونت را محکوم می کنم. صلح برای همه امریکایی ها!"

رئیس جمهور ایالات متحده همچنین گفته است که برای بهبود زندگی اقلیت ها مبارزه کرده و "هیچگاهی مبارزه برای همه امریکایی ها را متوقف" نخواهد کرد.

مقامات در واشنگتن همصدا با رئیس جمهور ترمپ در اولین سالروز اعتراضات سفید پوستان "راستگرا و تفوق طلب" از مردم خواسته اند تا علیه تبعیض در امریکا متحد شوند.

XS
SM
MD
LG