لینک های دسترسی

Breaking News

آیا می‌خواهید فضانورد شوید؟ 


ادارهٔ فضایی اروپا پس از ۱۱ سال، فضانورد استخدام می‌کند و از مردم دعوت کرده است تا درخواست کار بدهند.

براساس بیانیهٔ که ادارهٔ فضایی اروپا در هفتهٔ جاری نشر کرد، روند استخدام از تاریخ ۳۱ ماه مارچ آغاز خواهد شد و این اداره گفته است "برای گسترش تنوع جنسیتی" به زنان فرصت بیشتر داده خواهد شد.

یان وارنر، رییس ادارهٔ فضایی اروپا دراین بیانیه گفته است: "برای آنکه بتوانیم به جاهایی فراتر از همیشه برویم، باید گسترده تر از گذشته جستجو کنیم."

او افزود: "این روند استخدام اولین گام است و من مشتاقانه منتظر توسعه ادارهٔ فضایی در تمام زمینه های اکتشافات فضایی و نوآوری، با شرکای بین المللی خود در سال های آینده استم."

در بیانیه آمده است که این اداره تغییراتی جدید در شرایط استخدامی خود ایجاد کرده تا مطمین شود فضانوردان منتخب، از طیفی متنوع‌تردر جامعه برگزیده می‌شوند.

دیوید پارکر، مدیر اکتشافات بشری و رباتیک در اداره فضایی اروپا گفته است: "برای تنوع در ادارهٔ فضایی اروپا نباید فقط ملیت، سن، جنسیت یا سابقه فضانوردان در نظر گرفته شود، بلکه مواردی چون معلولیت‌های فزیکی هم باید مدنظر گرفته شود. برای تحقق این رویا در کنار استخدام فضانوردان جدید، من پروژه تحقق پارافضانوردی را به راه می‌اندازم؛ نوآوری که زمان آن فرا رسیده است."

روند استخدام از ۳۱ مارچ آغاز خواهد شد و علاقه‌مندان، هشت هفته فرصت دارند تا ثبت‌نام کنند.

متقاضیان می‌توانند در این مدت، درخواست‌های خود را روی صفحه مشاغل وبسایت ادارهٔ فضایی اروپا پر کنند.

پس از آن، روند شش مرحله‌ای انتخاب فضانوردان آغاز می‌شود. قرار است روند انتخاب و آموزش فضانوردان جدید، تا ماه اکتوبر سال ۲۰۲۲ تکمیل شود.

XS
SM
MD
LG