لینک های دسترسی

Breaking News

قانونگذار امریکایی: ایران در صدد ساخت سلاح هسته ای است


اد رویس، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا، این اظهارات را همزمان با دومین سالگرد توافقنامۀ هسته یی، بیان کرد

یک عضو مجلس نمایندگان ایالات متحده گفته است که جمهوری اسلامی ایران، حتی بدون تقلب در اجرای توافقنامۀ هسته‌ای با کشور های غرب، مسیر تولید سلاح اتمی را حفظ کرده است.

اد رویس، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا، این اظهارات را همزمان با دومین سالگرد توافقنامۀ هسته یی، منتشر ساخته تاکید کرد که ایالات متحده باید اقدامات خود را علیه حمایت ایران از دهشت افگنی، نقض حقوق بشر و فعالیت‌های نقض کنندۀ روح توافق هسته‌ای، تشدید بخشد.

آقای رویس گفت که توافق هسته ای به رژیم ایران فرصت می‌دهد حتی بدون آن که تقلب کند در مسیر تولید سلاح هسته‌ای باقی بماند.

این قانونگذار جمهوریخواه، همچنان ضمن ابراز نگرانی درباره برنامه میزایل ایران، آزمایش میزایل های بالیستیک را اقدام مغایر با قطعنامه شورای امنیت ملل متحد دانسته است.

آقای رویس بیشتر نگرانی خود را از همکاری ایران و کوریای شمالی در زمینه تولید سلاح هسته‌ای کرده ، گفته بود که سفر دانشمندان ایران به کوریای شمالی توجه او را جلب کرد.

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، از زمان مبارزات انتخاباتی خود همواره توافق هسته‌ای با ایران را بدترین معامله‌ای خوانده است. حتی در یک موقع آقای ترمپ گفته بود که در صورتیکه به قصر سفید برسد، توافق هسته ای با ایران را "پاره" خواهد کرد.

آقای ترمپ در آن زمان گفته بود که "من مدت‌هاست که معاملات و توافق‌های فوق‌العاده‌ای انجام داده‌ام. کار من همین است. اما هرگز در سراسر عمرم این چنین معامله‌ای که با بی‌کفایتی برایش مذاکره شده باشد، ندیده‌ام."

در همین روابطه، روزنامه اسرائیلی اورشلیم پست به گزارش‌های سازمان‌های اطلاعاتی آلمان استناد کرده است که می‌گویند شواهدی وجود ندارد که ایران کاملاً برنامه هسته ای خود را کنار گذاشته باشد. این سازمانها همچنین اعلام کرده‌اند که ایران برای برنامه میزایل بالستیک خود در صدد تهیه فن آوری حمل کلاهک هسته‌ای است.

XS
SM
MD
LG