لینک های دسترسی

Breaking News

حملۀ طالبان در دایکندی 'نه کشته' بر جاگذاشت


والی دایکندی می‌گوید که در پی حملات طالبان بر روستای "اسپرمی" ولسوالی پاتوی دایکندی هشت غیرنظامی و یک نیروی خیزش مردم کشته شدند.

محمد ضیا همدرد، والی دایکندی امروز پنجشنبه ۱۸ فبروری (۳۰ دلو) به صدای امریکا گفت که جنگجویان طالبان بر منازل مسکونی و یک پوستۀ خیزش مردمی در این روستا ساعت ۴:۳۰ بامداد امروز حمله کردند.

والی دایکندی گفت که در این رویداد، برعلاوۀ کشته‌شدن نه تن، ده نفر به شمول نیروی خیزش مردمی و غیرنظامیان زخمی شدند.

آقای همدرد افزود که پس از رسیدن نیروهای کمکی، حملات طالبان بر این روستا عقب زده شد و در حال حاضر درگیری توقف یافته است.

اما غیرت‌ علی جواهری، یک عضو شورای ولایتی دایکندی گفت که در این رویداد نه غیرنظامی کشته و ۱۱ نیروی خیزش مردمی زخمی شدند.

آقای جواهری افزود که به دنبال اعلام حمایت بزرگان روستای اسپرمی از نظامیان افغان و نیروهای خیزش مردمی، طالبان بر این روستا حمله کردند.

طالبان تا کنون در این ‌باره به رسانه‌ها چیزی نگفته است.

دیروز چهارشنبه نیز چهار سرباز و معاون تولی اردوی منطقوی مستقر در ولسوالی کجران دایکندی در نتیجۀ انفجار ماین کنار جاده کشته شدند و فرمانده این تولی با یک محافظش زخمی شد.

ولسوالی‌های کجران و پاتوی دایکندی از ساحات نا امن این ولایت است که طالبان در بسیاری از روستاهای آن حضور گسترده دارند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG