لینک های دسترسی

Breaking News

هشتاد در صد افغان‌ها به انترنت پرسرعت دسترسی می‌یابند


ادارۀ تنظیم خدمات مخابراتی افغانستان (آترا) اعلام کرد که بر اساس نقشۀ راه پنج ساله، در نظر است که تا سال ۲۰۲۳ میلادی، برای هشتاد درصد مردم انترنت پرسرعت فراهم شود.

نجیب‌الله عزیزی، رئیس این اداره گفت: "اتصال به شبکه فایبر نوری از اولویت‌های اداره آترا می‌باشد که تا سال ۲۰۲۳ در تمامی ولایات افغانستان خدمات 3G و 4G و در ولایات بزرگ خدمات 5G را به هموطنان عزیز از طریق شرکت‌های مخابراتی عرضه خواهد کرد..."

او افزود: "طبق این نقشه راه تا سال ۲۰۲۳ بیش از ۸۰ فیصد نفوس افغانستان در شهرها، ولسوالی‌ها و ساحات دوردست عملا از انترنت استفاده خواهند کرد".

به گفتۀ وی، اتصال پوهنتون‌های دولتی افغانستان، بیش از ۳۰۰ ولسوالی و اضافه از پنج‌هزار مکتب به انترنت از دیگر برنامه‌های آترا در چهار سال آینده است.

آمار وزارت مخابرات افغانستان نشان می‌دهد که هم اکنون نزدیک به ده میلیون شهروند این کشور به انترنت دسترسی دارند. اما پایین‌ بودن سرعت و قیمت گزاف خدمات انترنتی یکی از انتقادهای اصلی در سال‌های گذشته بوده است.

در این اواخر، کمپاینی زیر نام "آترا کجاست؟" در شبکه‌های اجتماعی برای جلب توجه به این مشکل راه اندازی شد.

مسئولان وزارت مخابرات و تکنالوژی افغانستان به رسانه‌ها گفته اند که تمامی امور خدماتی را پس از این با دقت پیگیری خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG