لینک های دسترسی

Breaking News

اتحادیه اروپا ۲۰۰ میلیون دوز واکسین کووید۱۹ به کشورهای کم‌درآمد اهدا می‌کند


اتحادیه اروپا متعهد شده است تا اواسط سال ۲۰۲۲ میلادی ۲۰۰ میلیون دوز واکسین کووید۱۹ را به کشورهای فقیر و کم درآمد اهدا کند.

اورسلا فون در لاین، رییس کمیسیون اروپا این مطلب را روز چهارشنبه ۱۵ سپتمبر (۲۴ سنبله) طی سخنرانی سالانه خود در پارلمان اروپا در شهر استراسبورگ فرانسه اعلام کرد.

خانم فون در لاین گفت ۲۰۰ میلیون دوز واکسین که اتحادیه اروپا قصد اهدای آن را دارد، علاوه بر ۲۵۰ میلیون دوزی است که پیشتر وعده داده شده بود. وی این اقدام را "سرمایه‌گذاری در همبستگی و سرمایه‌گذاری در سلامت جهانی" توصیف کرد.

رییس کمیسیون اروپا افزود با توجه به این که کمتر از یک درصد از جمعیت کشورهای کم درآمد و یا با درآمد متوسط واکسین شده‌اند، "میزان بی‌عدالتی و سطح فوریت [واکسیناسیون] واضح است ".

وی به قانون‌گذاران اتحادیه اروپا گفت: "بیایید هر کاری که ممکن است انجام دهیم تا [این همه‌گیری] به همه‌گیری واکسین ‌نشده‌ها تبدیل نشود. "

در همین حال، مقامات اردوی ایالات متحده دستور واکسیناسیون اجباری را برای همه پرسونل نظامی صادر کرده اند.

مقامات روز سه شنبه گفتند که اردو انتظار دارد تمام سربازان برحال تا ۱۵ دسمبر به طور کامل در برابر بیماری کووید۱۹ واکسین شوند، در حالی که مهلت برای سربازان احتیاط و گارد ملی ۳۰ جون ۲۰۲۲ تعیین شده است.

XS
SM
MD
LG