لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار تانکر تیل در هایتی ۶۲ کشته برجا گذاشت


انفجار زمانی در شهر كاب هايتيان هایتی رخ داد که مردم محل تلاش می کردند تیلی را که از یک تانکر واژگون شده، ریخته بود، جمع آوری کنند.

مقام‌های هایتی روز سه شنبه ۱۴ دسمبر (۲۳ قوس) گفتند که در اثر انفجار یک تانکر تیل دست‌کم، ۶۲ نفر کشته شده و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.

خبرگزاری فرانس پرس گزارش داده است که این انفجار زمانی در شهر كاب هايتيان هایتی رخ داد که مردم محل تلاش می‌کردند تیلی را که از این تانکر واژگون شده ریخته بود، جمع‌آوری کنند.

در حال حاضر، هایتی با کمبود تیل مواجه است و تیل به مثابهٔ‌ یکی از کالاهای گران‌بها تلقی می‌شود.

انفجار كاب هايتيان آخرین فاجعه‌ای است که به این کشور فقرزده کاراییب آسیب رسانده است،‌ کشوریکه با خشونت باند‌های جنایت‌کار و مشکلات سیاسی مواجه است و در لبهٔ متلاشی شدن قرار گرفته است.

آریل هنری، صدر اعظم هایتی که از صحنه این تراژیدی بازدید کرد،‌ گفته است که پس از آنکه با ده‌ها فردیکه در این حادثه مجروح شده اند در شفاخانه دیدار کرد،‌ قلب‌اش "شکسته" است.

آریل هنری، صدراعظم هایتی، حین بازدید از محل حادثه انفجار تانکر تیل
آریل هنری، صدراعظم هایتی، حین بازدید از محل حادثه انفجار تانکر تیل

معاون شاروال منطقهٔ كاب هايتيان گفته است که جسد، ۶۲ نفر پیدا شده و تلاش برای یافتن سایر قربانیان ادامه دارد.

به گفتهٔ این مقام محلی هایتی، انفجار تانکر به اندازه‌ای وحشت‌ناک بود که ۵۰ نفر زنده سوختند و تشخیص هویت قربانیان "ناممکن" است.

اعتقاد بر این است که رانندهٔ این تانکر تیل پس از آن کنترول تانکر را از دست داد که تلاش کرد از تصادم با موترسایکل جلوگیری کند و در نتیجه، تانکر واژگون شد.

پس از واژگون‌شدن این تانکر و ریختن تیل آن،‌ مردم برای جمع‌آوری تیل به محل حادثه هجوم بردند و در این هنگام انفجار رخ داد.

یک داکتر به رسانه‌های محلی این کشور گفته است که حد اقل وضعیت ۴۰ تن از زخمیان وخیم است.

خبرگزاری فرانس پرس از قول یک نرس گزارش داده است: "متاسفانه قادر نخواهیم بود که همهٔ آنان را نجات بدهیم."

مقام‌های صحی گفته اند که افرادیکه دچار سوختگی شده اند،‌ بیش از ۶۰ درصد بدن‌شان سوخته است.

XS
SM
MD
LG