لینک های دسترسی

Breaking News

هشدار فاوچی از انتشار گونۀ جدید کروناویروس در امریکا


انتونی فاوچی، مشاور صحی رییس جمهور ایالات متحده از انتشار سریع و مجدد کروناویروس در امریکا به ویژه در ساحاتی که شمار زیاد مردم خود را واکسین نکرده اند، ابراز نگرانی کرد.

آقای فاوچی روز یکشنبه ۲۵ جولای (سوم سرطان) در صحبت با شبکۀ تلویزیونی سی ان ان گفت: "ما در مسیر غلط در حرکت استیم. پنجاه درصد مردم کشور واکسین نشده اند. این یک مشکل است. ما خود را به مخاطره می‌اندازیم."

بستری شدن بیماران کووید۱۹ و مرگ و میر ناشی از این بیماری در ایالات متحده در مقایسه با زمستان گذشته چند مرتبه کمتر شده است، اما شمار واقعات جدید بیماری در بخش‌هایی از امریکا که مردم علاقۀ چندان به واکسین کردن ندارند، به سرعت رو به افزایش است.

تنها روز شنبه بیش از ۵۱ هزار مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در ایالات متحده ثبت شد که در مقایسه با دو هفته پیش افزایش بیش از ۱۷۰ درصد را نشان می‌دهد. همچنین در هفته‌های اخیر به گونۀ اوسط روزانه ۲۵۰ نفر در ایالات متحده در اثر ابتلا به کووید۱۹ جان باخته اند.

بر اساس آمار رسمی حکومت ایالات متحده بیش از ۱۶۲ میلیون نفر، به شمول ۶۰ درصد بزرگسالان، در ایالات متحده به گونۀ کامل واکسین شده اند، یعنی شمار افراد واکسین شده در این کشور ۴۹ درصد تمام جمعیت را تشکیل می‌دهد.

نظرپرسی‌های اخیر عامه نشان می‌دهد که ۸۰ درصد امریکایی‌های واکسین ناشده گفته اند که صرف نظر از اینکه مقام‌ها چقدر آنان را تشویق به دریافت واکسین کووید۱۹ می‌کنند، قطعاً خود را واکسین نخواهند کرد.

شماری از سیاستمداران محافظه کار در ایالات متحده پیش از این در خصوص دریافت واکسین‌ کووید۱۹ گفته بودند که این موضوع انتخاب شخصی است، اما اکنون شماری از آنان در مورد کسانیکه نمی‌خواهند خود را واکسین کنند، ابراز عصبانیت کرده اند.

کی آیفوی، والی الاباما که جمهوریخواه و محافظه کار است، هفتۀ گذشته گفت که افرادی که نمی‌خواهند واکسین شوند "شیوۀ خطرناک زندگی را برگزیده اند."

مشاور صحی رییس جمهور ایالات متحده علاوه کرد کسانیکه خود را واکسین کرده اند، در برابر کروناویروس به شمول شکل دلتای آن "بسیار محافظت شده" اند. با اینحال، شمار متقاضیان واکسین کووید۱۹ در ایالات متحده در مقایسه با اواسط اپریل، بیش از ۸۰ درصد کاهش یافته است.

با افزایش واقعات جدید کروناویروس، در شماری از شهرهای ایالات متحده، به شمول لاس انجلس و سنت لویس، مقام‌ها پوشیدن ماسک را در اماکن سرپوشیده برای همه افراد، به شمول واکسین شدگان، جبری ساخته اند. شماری دیگر از شهرهای ایالات متحده که محدودیت‌ها، به شمول پوشیدن ماسک را لغو کرده بودند، اکنون در نظر دارند که دوباره پوشیدن ماسک را جبری بسازند.

XS
SM
MD
LG