لینک های دسترسی

Breaking News

دو سوم جمعیت هند بیماری کووید۱۹ را پشت سر گذاشته اند – پژوهش


یافته‌های یک پژوهش جدید در هند نشان داده است که ممکن تا دو سوم جمعیت آن کشور به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده و در مقابل آن انتی‌بادی (پادتن) تولید کرده باشند.

نتایج تحقیقات شورای پژوهشی طبی هند نشان داده است که از میان حدود ۲۹ هزار نفر که بین ماه‌های جون و جولای آزمایش شده اند، ۶۷.۶ درصد آنان در خون شان در برابر کروناویروس انتی‌بادی داشتند.

یافته‌های جدید، به باور دانشمندان هندی، تاثیر شیوع گسترده و مرگبار کووید۱۹ در ماه‌های اپریل و می در آن کشور است که در این دو ماه روازنه حدود ۴۰۰ هزار نفر در هند به کووید۱۹ مبتلا شده و کم و بیش هر روز ۴۰۰۰ نفر در اثر ابتلا به آن جان می‌باختند.

پژوهش مشابهی که در ماه دسمبر سال گذشته و جنوری سال روان صورت گرفت، نشان داده بود که کمتر از ۲۵ درصد مردم هند انتی‌بادی کووید۱۹ را در خون شان داشتند.

بلرام بارگاوا، رییس شورای پژوهشی طبی هند گفته است که یافته‌های جدید امیدوار کننده است، اما تاکید کرد که نباید بی‌خیال بود و به گفتۀ وی باید تدابیر بهداشتی برای جلوگیری از شیوع کروناویروس جدی گرفته شود.

با اینحال، یک سوم جمعیت بیش از ۱۳۰۰ میلیونی هند هنوز هم در برابر کروناویروس آسیب‌پذیر اند، آنهم در حالی که تنها ۱۳ درصد بزرگسالان هندی واکسین کووید۱۹ دریافت کرده اند.

بر اساس آمار رسمی، تا کنون تنها هشت درصد جمعیت آن کشور واکسین کووید۱۹ دریافت کرده اند.

پس از ایالات متحده که بیش از ۶۰۹ هزار و برازیل که افزون بر ۵۴۴ هزار مورد مرگ ناشی از کووید۱۹ را گزارش داده اند، هند با بیش از ۴۱۸ هزار مورد مرگ ناشی از ابتلا به کروناویروس، سومین کشور جهان است که بهای سنگین انسانی را به این همه‌گیری داده است.

اما کارشناسان صحی به این باور اند که آمار حقیقی ابتلا و مرگ و میر ناشی از کروناویروس به ویژه در کشورهایی که زیربنای ضعیف صحت عامه دارند، چندین مرتبه بیشتر از آمار رسمی است که از سوی حکومت‌ها گزارش می‌شود.

XS
SM
MD
LG