لینک های دسترسی

Breaking News

پنج نفر در اثر حملهٔ مخالفان مظنون فارک در کولمبیا کشته شدند


تصویر از آرشیف صدای امریکا
تصویر از آرشیف صدای امریکا

مقام‌ها روز یکشنبه ۲۶ سپتمبر (چهارم میزان) گفتند که در اثر حملهٔ مخالفان مظنون قوای مسلح انقلابی کولمبیا یا (FARC) پنج نفر کشته شدند.

نظامیان کولمبیایی گفته اند که این حملهٔ مرگبار در یکی از "تاسیسات عامه" در منطقهٔ دور افتادهٔ "توماکو" واقع در جنوب نارینو، رخ داده است.

پس از امضای توافق صلح میان حکومت کولمبیا و قوای مسلح انقلابی کولمبیا یا فارک در سال ۲۰۱۶ میلادی، این کشور در این اواخر شاهد بدترین حملات گروه‌های مسلح بوده است.

نظامیان کولمبیایی با نشر اعلامیه‌ای گفته اند که افراد مشکوک فارک وابسته به "ستون اوریا رندون" توسط وسایط نقلیه به یکی از تاسیسات عامه در منطقه رسیدند و "یکسره" بر همه گلوله‌باری کردند.

در این اعلامیه آمده است که دو نفر در محل گلوله‌باری جان باختند و سه نفر دیگر به دلیل زخم‌های مرمی پس از انتقال به شفاخانه جان باختند. در این حمله، شش نفر دیگر زخمی شدند.

ایندپاز، یک گروه ناظر کولمبیا، گفته است که یکی از قربانیان این حمله، یک دختر ۱۵ ساله بود.

این گروه ناظر غیر حکومتی تخمین می‌کند که از آغاز سال ۲۰۲۱ میلادی تا حال، ۷۳ حمله مسلحانه در کولمبیا صورت گرفته است و در هر یک از این حملات، بین یک تا نه نفر کشته شده اند.

الوارو پرز، یک جنرال نظامی کولمبیا، گفته است که تحقیقات در مورد این حمله آغاز شده است.

به گفتهٔ این نظامی کولمبیا، این منطقه در این اواخر شاهد درگیری‌های مسلحانه بوده است، منطقهٔ‌ که به گفتهٔ وی،‌ یکی از بزرگترین مناطق کشت مواد مخدر در جهان به شمار می‌رود.

هوان مانویل سانتوس، رییس جمهور پیشین کولمبیا، پس از چهار سال مذاکره در سال ۲۰۱۶ میلادی با شورشیان فارک که حدود ۵۲ سال در برابر حکومت‌های آن کشور دست به شورش زده بودند، صلح کرد و به همین دلیل، برندهٔ جایزهٔ صلح نوبل نیز شد.

XS
SM
MD
LG