لینک های دسترسی

Breaking News

افزایش تلفات ناشی از سیلاب‌ در پروان؛ ۱۱۶ کشته و ۱۲۶ زخمی


مقام‌های محلی ولایت پروان می‌گویند که شمار قربانیان سیلاب‌ها در این ولایت با گذشت هر ساعت رو به افزایش است و در حال حاضر، رقم جان‌ باختگان آن به ۱۱۶ نفر رسیده است.

وحیده شهکار، سخنگوی والی پروان روز شنبه ۲۹ اگست ( هشتم سنبله) به صدای امریکا گفت که تا اکنون ۱۲۶ تن در اثر این سیلاب‌ها زخمی شده اند.

خانم شهکار افزود که عملیات جستجوی اجساد از زیر آوار ادامه دارد و تا اکنون شش جسد یافت شده است.

سخنگوی والی پروان گفت که رقم دقیق از افرادی که هنوز هم در زیر آوار گیرمانده روشن نیست و روند عملیات جستجو تا دریافت آخرین جسد جریان خواهد داشت.

در این حال، عبدالقاسم سنگین، رییس شفاخانۀ ملکی شهر چاریکار به صدای امریکا گفت که بسیاری از قربانیان این سیلاب‌ها زنان و کودکان اند.

آقای سنگین همچنان گفت که وضعیت زخمی‌های این رویداد طبیعی رو به بهبود است و تا اکنون ده‌ها تن آنان از شفاخانه مرخص شده اند.

کندی در روند بیرون کشیدن اجساد از زیر آوار با انتقادهای باشندگان پروان رو به رو شده و آنان حکومت را در این مورد به بی‌توجهی متهم کرده اند.

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث می‌گوید که تا اکنون ۱۶۶ نفر در اثر سیلاب‌ها در سراسر افغانستان جان باخته و حدود ۲۵۰ تن دیگر زخمی شده اند.

در این حال، زلمی خلیلزاد، نمایندهٔ ویژه ایالات متحده برای مصالحهٔ افغانستان در صفحهٔ تویتراش از حکومت، نهادهای غیر دولتی، سکتور خصوصی و سایر سازمان‌های کمک کننده خواسته است تا با سیلاب‌زدگان پروان مساعدت کنند.

او در یک تویت نوشته است که اداره ایالات متحده برای انکشاف بین المللی، سازمان بین المللی مهاجرت، صندوف وجهی ملل متحد برای اطفال، برنامه جهانی غذا و ماموریت حمایت قاطع به سیل‌زدگان، مواد غذایی،‌ آب آشامیدنی، کمپل و سایر مواد ضروری را توزیع می‌کند.

این در حالی است که شماری از افغان‌های مقیم امریکا نیز کمپاین‌های جمع آوری پول را راه اندازی کرده اند تا با سیلاب‌زدگان در افغانستان کمک کنند.

XS
SM
MD
LG