لینک های دسترسی

Breaking News

ناسا چهار فضانوردی را معرفی کرد که قرار است به مهتاب سفر کنند


در میان این چهار فضانورد، کریستینا کوچ، اولین فضانورد زن و ویکتور گلور، اولین مرد سیاه پوست شامل اند که به مهتاب سفر می‌کنند.

ادارهٔ ملی تحقیقات فضایی ایالات متحده (ناسا) روز دوشنبه سوم اپریل (۱۴ حمل) نام‌های چهار فضانوردی را اعلام کرد که برای سفر به مهتاب انتخاب شده اند.

در میان این چهار فضانورد، کریستینا کوچ، اولین فضانورد زن و ویکتور گلور، اولین مرد سیاه پوست شامل اند که به مهتاب سفر می‌کنند.

رد وایزمن، فضانورد امریکایی، مسوولیت این گروه را بر عهده دارد و یک فضانورد کانادایی به نام جرمی هانسن نیز در این گروه حضور دارد.

پس از ماموریت تاریخی اپولو در ۱۹۷۲، این اولین بار است که انسان‌ها در بیش از نیم قرن گذشته به مهتاب می‌روند.

فضاپیمای "آرتمیس دو" در نومبر ۲۰۲۴ به سوی مهتاب حرکت می‌کند. قرار است این فضاپیما در آینده به مریخ نیز برود.

فضانوردانی که به مهتاب می روند، قبلاً در ایستگاه فضایی بین المللی ماموریت انجام داده اند.

کریستینا کوچ به عنوان نخستین زنی که قرار است به مهتاب سفر کند، در مورد این ماموریت گفت که هدف این ماموریت فقط رفتن به مهتاب و برگشت به زمین نیست، بلکه "گامی دیگر برای رساندن انسان به مریخ است."

سفر به مریخ

رید وایزمن، فضانورد و مسوول ماموریت سفر به مهتاب، گفت که برای این سفر "فضانوردان ویژه" تعیین شده اند. او گفت: "ما با وجود اینکه نمایندگی ازکشورمان می‌کنیم، می خواهیم همهٔ جهانیان در این سفر ما را همراهی کنند."

ناسا در نظر دارد که با تکمیل شدن ماموریت سفر به مهتاب تا سال ۲۰۲۵، راه را برای رفتن انسان‌ها به مریخ تا سال ۲۰۴۰ هموار کند.

ماموریت ۱۰ روزهٔ فضاپیمای آرتمیس ۲ به مهتاب، توانایی‌های ناسا را برای فرستادن انسان به اعماق فضا نشان خواهد داد.

فضاپیمای آرتمیس دو در ماه دسمبر ماموریت آزمایشی ۲۵ روزه را در مدار مهتاب تکمیل کرد و به گونهٔ مصوون به زمین برگشت. در آن ماموریت فضانوردان در سفینهٔ فضایی حضور نداشتند.

XS
SM
MD
LG