لینک های دسترسی

Breaking News

شهروند آلمان به اتهام جاسوسی به روسیه محاکمه ‌می‌شود


سارنوالان آلمانی روز پنجشنبه ۲۵ فبروری (هفتم حوت) قضیه جاسوسی علیه یک مرد مظنون به دادن نقشۀ ساختمان پارلمان آلمان به اداره خدمات سری روسیه را ثبت کردند؛ قضیه‌ای که باعث تشدید بیشتر تنش میان برلین و مسکو خواهد شد.

مظنون که شهروند آلمان است، با نام مختصر "جنیس اف" یاد شده است. به گفتۀ مقام‌ها او در شرکتی کار می‌کرد که مسوول بررسی تجهیزات برقی مقر پارلمان آلمان بود. سارنوالان فدرال گفتند: "مظنون به کاپی‌های پی دی اف نقشۀ ساختمان‌های پارلمان دسترسی داشته است."

به گفته سارنوالان، مظنون در تابستان سال ۲۰۱۷ تصمیم گرفت تا این اطلاعات را به ادارۀ خدمات سری روسیه تحویل بدهد.

سارنوالان گفتند: "به همین منظور، او یک حامل اطلاعات را با کاپی پی دی اف آماده کرده و آنرا به یک کارمند سفارت روسیه در برلین که برای ادارۀ خدمات سری اردوی روسیه کار می‌کرد، فرستاد."

این قضیه در حالی ثبت شده است که روابط برلین و مسکو بیش از هرزمان دیگر بخاطر قضیه الکسی نوالنی، رهبر مخالفان دولت روسیه و منتقد سرسخت رییس جمهور ولادیمیر پوتین، تیره شده است.

ناوالنی در پنج ماه گذشته برای بهبودیابی از تسمم با یک زهر کشنده –که غرب کرملین را مسوول آن می‌پندارد – در آلمان زیر درمان قرار داشت. آقای نوالنی پس از بازگشت از آلمان در میدان هوایی مسکو بازداشت شد.

XS
SM
MD
LG