لینک های دسترسی

Breaking News

آلمان در نظر دارد هزاران پناه‌جوی کمپ موریای یونان را بپذیرد


آلمان در نظر دارد هزاران پناه‌‌جو از کمپ ویران شدهٔ موریا در جزیرهٔ لسبوس یونان را بپذیرد.

رونامهٔ بیلد امروز ۱۴ سپتمبر (۲۴ سنبله) گزارش داد که برلین با درخواست‌های روز افزون سیاستمداران منطقوی و محلی مبنی بر پذیرفتن پناه‌جویان از کمپ موریای یونان مواجه است. این کمپ هفته‌ٔ گذشته در اثر آتش‌سوزی ویران شد.

این مقامات گفته اند که اگر حکومت فدرال اجازه دهد، آنان هزاران تن از این پناه‌جویان را خواهند پذیرفت. بیشترین پناه‌جویان در این کمپ از افغانستان و کشورهای افریقایی اند.

مقامات به رهبری هارست سیهوفر، وزیر داخلهٔ فدرال آلمان که تمایل ندارد در این راستا به تنهایی تصمیم اتخاذ کند، می‌گوید که به توافق اروپایی برای تقسیم کردن ۱۲ هزار پناه‌جو به سراسر اتحادیهٔ اروپا نیاز است.

بر اساس گزارش این روزنامه، انگلا مرکل، صدر اعظم آلمان تمایل دارد پناه‌جویان بیشتر را بپذیرد.

یونان، آلمان و اتحادیهٔ اروپایی می‌خواهند کمپ جدید در جزیرهٔ لسبوس ایجاد کنند که امور آن‌ را اتحادیهٔ اروپایی به پیش خواهد برد.

با آنهم،‌ حکومت آلمان تا اکنون در این مورد اظهار نظر نکرده است.

روزنامهٔ بیلد نگاشته است که حکومت آلمان ممکن به پذیرفتن حد اقل صدها کودک و والدین شان از کمپ موریا توافق کند، اما پذیرفتن هزاران نفر نیز از احتمالات قوی به حساب می‌رود.

صدر اعظم آلمان امیدوار است شرکای ایتلافی او به روز چهارشنبه ۱۶ سپتمبر در مورد این که چه تعداد پناه‌جویان را آلمان خواهد پذیرفت، توافق کنند.

XS
SM
MD
LG