لینک های دسترسی

Breaking News

غنی به روسیه: افغانستان برای امنیت منطقه قربانی داده است


محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان مبارزۀ مردم و دولت این کشور را علیه داعش استثنایی خواند و گفت که افغان‌ها برای امنیت منطقه و جهان قربانی زیادی داده اند.

آقای غنی در دیدار با دمیتری ژیرنوف، سفیر روسیه در کابل گفت که این دو کشور در بخش مبارزه با تروریزم دیدگاه مشترک دارند و اقدامات حکومت افغانستان در برابر گروه داعش "همه‌جانبه و پردستاورد" بوده است.

پیش از این، مقام‌های روسی از افزایش فعالیت جنگجویان این گروه به ویژه در شمال افغانستان ابراز نگرانی کرده و آن را یک تهدید جدی برای امنیت منطقه عنوان کرده بودند.

در خبرنامهٔ روز دوشنبه ۱۷ اگست (۲۷ اسد) به نقل از آقای غنی آمده است که حکومت افغانستان در برابر گروه های تروریستی مربوط به آسیای مرکزی در این کشور به گونۀ جدی اقدام خواهد کرد.

در این دیدار، سفیر روسیه پیام تبریکی ولادیمیر پوتین، رییس جمهور آن کشور را به مناسبت فرارسیدن ۱۰۱مین سالروز استقلال افغانستان به رییس جمهور غنی سپرد که در آن آقای پوتین خواهان همکاری‌های بیشتر میان دو کشور شده است.

رییس جمهور افغانستان نیز در اشاره به همکاری های تجارتی و تزانزیتی میان افغانستان و آسیای مرکزی، از روسیه خواست تا در بخش خط آهن افغانستان سرمایه گذاری کند.

XS
SM
MD
LG