لینک های دسترسی

Breaking News

غنی طرح جدید امنیت کابل و ولایات همجوار آن را منظور کرد


ریاست جمهور افغانستان امروز ۱۴ اگست (۲۳ اسد) گفته است که طرح تدابیر امنیتی کابل و ولایت‌های همجوار آنرا منظور کرده است.

این طرح از سوی هیبت الله علی‌زی، لوی درستیز قوای مسلح افغانستان به رییس جمهور پیشنهاد شده بود.

با آنهم ریاست جمهور افغانستان در مورد این طرح معلومات ارایه نکرده است.

​ریاست جمهور افغانستان می‌گوید که محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان دگر جنرال سمیع سادات را به حیث مسوول عمومی امنیت کابل گماشت.

ریاست جمهوری افغانستان با نشر خبرنامهٔ گفته است که آقای غنی به تمام ارگان‌های دولتی وظیفه سپرده است که برای تامین امنیت کابل با جنرال سادات هماهنگی و همکاری کنند.

آقای سادات پیش از این قوماندان قول اردوی ۲۱۵ میوند بود و گفته می‌شود که در ولایت هلمند در جلوگیری از حملات گروه طالبان نقش بارزی داشت.

این در حالی است که طالبان مراکز شهر های متعددی را در افغانستان تصرف کرده اند و قرار است در حدود ۳۰۰۰ نیروی امریکا و ۶۰۰ تن از نیروهای بریتانیایی به منظور تامین امنیت سفارت‌های این کشور و بیرون کشیدن دپلومات‌ها و شهروندان شان وارد افغانستان شوند.

در این جلسه که طرح تدابیر امنیتی کابل منظور شد، جنرال پیت واسلی، قوماندان نیروهای ایالات متحدۀ امریکا در افغانستان و راس ویلسن، شارژدافیر سفارت امریکا در افغانستان نیز حضور داشتند که در مورد حمایت ایالات متحده از قوای افغان اطمینان دادند.

محمد اشرف غنی امروز با یک تعداد رهبران جهادی و سیاسی نیز ملاقات کرده و تصمیم گرفته است که برای مذاکرات، یک هیات با صلاحیت تعیین شود. اما ارگ نگفته است که این هیات با کی مذاکره خواهد کرد.

پیش از این، آقای غنی در یک پیام ویدیویی به مردم افغانستان گفت که به هدف جلوگیری از بی‌ثباتی و خشونت‌های بیشتر مشوره‌ها را آغاز کرده است.

XS
SM
MD
LG