لینک های دسترسی

Breaking News

غنی: برخی‌‌ها 'آشوب و فتنه' را به صلح ترجیح می‌دهند


محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان می‌گوید که برخی‌ افراد بر ادامه خشونت‌ها و جنگ در این کشور تاکید ورزیده و "آشوب و فتنه" را به صلح ترجیح می‌دهند.

آقای غنی که روز شنبه ۹ نومبر (۱۸ عقرب) در مراسم گرامی‌داشت از میلاد پیامبر اسلام سخنرانی می‌کرد گفت که بهترین راه رسیدن به صلح اطاعت از رهنمایی‌های پبامیر اسلام است.

او گفت: "متاسفانه تا امروز در جامعه ما افرادی هستند که بر جنگ، قتل و نا امنی اصرار می‌ورزند و پدر را در حضور کودک سه ساله‌اش به شهادت می‌رسانند. کسانی را داریم که آشوب و فتنه را بر صلح و آشتی ترجیح می‌دهند و تخریب یک کشور اسلامی را کار ثواب می‌دانند."

به گفته رییس جمهور غنی افغانستان نسبت به هر زمان دیگر به صلح نزدیک‌تر شده و مهمترین کار حکومت این است تا "شعلۀ جنگ" را در این کشور خاموش کند.

او همچنان گفت: "صلح واقعی و دوامدار زمانی در افغانستان تامین خواهد شد که به عدالت وفادار باشیم. خدای ناخواسته اگر یک افغان با افغان دیگر برابر نباشد، اگر هر افغان در تعیین سرنوشت و انتخاب حکومت خود حق رای نداشته باشد... پس دروازه‌ها را به روی عدالت بسته‌ایم."

رهبران حکومت وحدت ملی در سال‌های اخیر بارها از گروه طالبان خواسته اند که دست از جنگ برداشته و برای پایان خشونت‌ها وارد گفتگوهای مستقیم با حکومت افغانستان شوند.

اما گروه طالبان تا اکنون حاضر به مذاکرات با دولت افغانستان نشده اند.

XS
SM
MD
LG