لینک های دسترسی

Breaking News

گروسی: مذاکرات با ایران به نتیجه مشخص نرسید


رافایل گروسی، رییس ادارۀ بین‌المللی‌ انرژی اتمی می‌گوید که مذاکرات روز سه شنبه‌ او با مقامات ایرانی در تهران به رغم "تلاش‌های بسیار" به نتیجه مشخص نرسید، اما از این که با ایران به درک متقابلی برسد "ناامید" نمی‌شود.

آقای گروسی روز چهارشنبه ۲۴ نومبر (سوم قوس) در یک کنفرانس خبری گفت که مسایلی که در نظر داشت در تهران درباره آنها مذاکره کند، حل نشده و هنوز این مشکلات با ایران به قوت خود باقی‌ است.

رافایل گروسی در پاسخ به پرسش خبرنگار پرس‌تی‌وی، متعلق به جمهوری اسلامی ایران، مبنی بر "متناقض" بودن لحن بیانیۀ امروزش با اظهاراتی دیروزی اش در مورد مذاکرات گفت که گفتگوها با ایران "سازنده بود اما افزود: "نتوانستیم به توافق برسیم".

او با تاکید بر اینکه مسایل حل ناشده "بسیار مهم" اند، گفت که با وصف بی نتیجه بودن مذاکرات روز سه شنبه، به تلاش‌ها ادامه خواهد داد.

آقای گروسی گفت که دیدارش با مقامات دولت ریيسی یک نکته "مثبت" بود و لازم بود چنین دیداری صورت بگیرد و به آنان توضیح دهد که چه انتظاراتی دارد و آنان نیز چه انتظاراتی از وی دارند.

رییس ادارۀ بین المللی انرژی اتمی حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران را "دپلومات برجسته" خواند اما گفت که مواضع او بسیار متفاوت از محمد جواد ظریف، وزیر خارجۀ پیشین ایران است.

قرار است شورای حکام ادارۀ بین‌المللی اتمی روز چهارشنبه ۲۴ نومبر تشکیل جلسه دهد و به گزارش رویترز، دپلومات‌ها می‌گویند که از ترس آسیب رساندن به مذاکرات هسته‌ای بین ایران و قدرت‌های جهانی، هیچ اقدامی علیه ایران انجام نخواهد شد.

XS
SM
MD
LG