لینک های دسترسی

Breaking News

مهاجم مسلح پنج نفر را در ایالت کلورادوی امریکا کشت


کارمندان بخش جنایی دنور، مرکز ایالت کلرادو،‌ هنگام بررسی محل گلوله‌باری

مقام‌های ایالات متحده روز سه‌شنبه ۲۸ دسمبر (هفتم جدی) گفتند که یک مرد مسلح، دست‌کم پنج نفر را در منطقهٔ تجارتی دنور، مرکز ایالت کلورادو با ضرب گلوله کشته است.

پولیس ایالت کلورادو گفته است که مظنون مهاجم دوشنبه شب ۲۷ دسمبر (ششم جدی)‌ بر این افراد در چندین محل شهر دنور گلوله‌باری کرد.

پولیس گفته است که تحقیقات هنوز هم ادامه دارد تا انگیزهٔ این گلوله‌باری مرگبار مشخص شود. اما در مورد جزییات ارایه نکرد.

مت کلرک، فرمانده پولیس جنایی دنور، در یک کنفرانس خبری گفت که مهاجم مظنون که لیندون جیمز مک کلود نام دارد و ۴۷ ساله بود، هنگام تلاش پولیس برای بازداشت وی مقاومت کرد و در گلوله باری پولیس کشته شد. این مقام پولیس گفت که نام‌برده شماری از قربانیان حملهٔ خود را می‌شناخت.

این حمله ساعت پنج عصر به وقت محل در یک محل مزدحم مرکز شهر دنور که بسیاری از مراکز خریداری و رستوران‌ها در آن موقعیت دارد، به وقوع پیوست.

پولیس گفته است که در نخستین گلوله‌باری دو زن کشته و یک مرد زخمی شد.

به گفتهٔ پولیس،‌ لحظاتی بعد،‌ مرد مهاجم یک نفر دیگر را در یک ساحۀ دیگر به ضرب مرمی کشت و سپس در یک محلۀ دیگر در نزدیکی یک شفاخانه به گلوله باری پرداخت که به گفتۀ پولیس در مورد آخر به کسی آسیب نرسید.

فرد مظنون سپس از محل رویداد توسط موتر فرار کرد، اما از سوی پولیس تعقیب و سپس بازداشت شد. پولیس گفته است که در هنگام بازداشت مظنون، تبادل آتش میان پولیس و فرد مهاجم نیز صورت گرفته است.

مقام‌های پولیس ایالت کلورادو گفته اند که فرد مهاجم در چندین گلوله‌باری در ساحات مختلف مجموعاً پنج نفر را کشت تا اینکه خودش در نهایت در اثر گلوله‌باری متقابل پولیس کشته شد.

بر اساس قانون اساسی ایالات متحده، شهروندان این کشور حق داشتن و ملکیت اسلحه را دارند، اما این موضوع همواره یکی از مباحث داغ انتخاباتی و سیاسی در واشنگتن دی‌سی بوده است، زیرا سالانه هزاران نفر در اثر خشونت با سلاح در سراسر این کشور کشته و زخمی می‌شوند.

XS
SM
MD
LG