لینک های دسترسی

Breaking News

تصویر یک شاهدخت سعودی در مجله چاپ شد


حیف بن عبدالله آل سعود، یکی از دختران شاه عبدالله، پادشاه فقید عربستان سعودی است

تصویر حیف بن عبدالله آل سعود، یکی از شاهدخت های عربستان سعودی که دستکش چرمی به دست پوشیده، بوت های کوری بلند در پا دارد و بر چوکی رانندگی یک موتر نشسته است، در پوش مجلۀ Vogue Arabia به چاپ رسیده است.

تصویر این شاهدخت عربستان سعودی، در صحرای شهر غربی جده گرفته شده است.

تصویر این شاهدخت سعودی در حالی نشر شده است که عربستان سعودی هنوز هم به مثابۀ یکی از محافظه کار ترین کشور های اسلامی به شمار می رود.

اما پس از آنکه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، برخی اصلاحات اجتماعی را در آن کشور روی دست گرفت، زنان نیز توانستند اجازۀ رانندگی را در عربستان سعودی به دست بیاورند.

ولیعهد عربستان سعودی در یک سال گذشته تلاش کرده است تا از یک سو محدودیت های را که بر زنان در آن کشور وضع شده بود، کاهش دهد و از سوی دیگر اقدام آوردن اصلاحات اجتماعی، موجب کاهش قدرت محافظه کاران اسلامگرا در آن کشور شده است.

خانم حیف بن عبدالله آل سعود که یکی از دختران شاه عبدالله، پادشاه پیشین عربستان سعودی است، به مجلۀ Vogue Arabia گفته است که "در کشور ما شماری از محافظه کاران از آوردن تغییرات ترس دارند."

تصویر این شاهدخت در حالی نشر شده است که معترضین از دستگیری کم از کم ۱۱ فعال جامعۀ مدنی توسط حکومت عربستان سعودی، شدیداً انتقاد کرده اند.

آنان می گویند که حکومت عربستان سعودی فعالانی را دستگیر کرده است که به خاطر حقوق زنان مبارزه می کردند و تلاش داشتند تا زنان عربستان سعودی از سیستم حضانت مردان در آن کشور رهایی یابند.

XS
SM
MD
LG