لینک های دسترسی

Breaking News

افغانستان به ۷۳۳ میلیون دالر کمک بشری نیاز دارد - ملل متحد


دفتر هماهنگی امور کمک‌های بشری ملل متحد (اوچا) می‌گوید که افغانستان برای رسیدگی به ۷.۱ میلیون شهروندی که به دلیل جنگ‌های درازمدت و حوادث طبیعی متاثر شده اند؛ در سال ۲۰۲۰ به ۷۳۳ میلیون دالر کمک نیاز دارد.

بر بنیاد بررسی اجمالی ملل متحد از نیازمندی‌های بشری، در سال ۲۰۲۰ میلادی ۹.۴ میلیون شهروند افغان به کمک‌های بشردوستانه و محافظت نیاز دارند.

اوچا روز چهارشنبه اول جنوری (۱۱ جدی) با نشر بیانیه‌ای افغانستان را یکی از خطرناکترین کشورهای جهان برای زندگی خوانده و گفته است که مردم این کشور هر روز با خطرهای ناشی از مواد انفجاری، حملات، بمباردمان‌ها مواجه اند که منجر به تلفات و اختلالات جسمی و روحی آنان می‌شود.

ملل متحد می‌گوید که ترس، خشونت، بیجاشدن مکرر و بیشترشدن قرض، به تدریج توان مقابله جمعیت را از بین برده و آنها را مجبور می‌سازد که به رویکرد منفی رو بیاورند.

از دید ملل متحد، هنوز هم جنگ عامل اصلی بیجاشدن شهروندان افغان است و از سویی هم این کشور با خطرات طبیعی مواجه است که با تغییرات آب و هوا، این حوادث طبیعی تشدید شده و در مقیاس بزرگ سبب بیجاشدن افغان‌ها می‌گردد.

پیش از این، دفتر هماهنگی امور کمک‌های بشری ملل متحد با اشاره به رقم افغان‌های بیجاشده و برگشت‌کنندگان به افغانستان گفته بود که تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی، حدود یک میلیون افغان، به کمک بشری نیاز خواهند داشت.

سال گذشته میلادی ملل متحد برای رسیدگی به وضعیت نیازمندان افغان خواستار مساعدت ۶۱۲ میلیون دالری شده بود.

XS
SM
MD
LG