لینک های دسترسی

Breaking News

سگرت‌های الکترونیکی در هند منع شد


حکومت هند تولید، صدور، تورید، انتقال، خرید و فروش، توزیع، ذخیره و اشتهار سگرت الکترونیکی را منع کرد.

این تصمیم در حالی اتخاذ شد که نظریات ضد و نقیص در مورد اضرار آن در مقایسه با تنباکو وجود دارد.

نیرمالا سیتارامان، وزیر مالیه هند روز چهارشنبه ۱۸ سپتمبر (۲۷ سنبله)گفت: "با در نظرداشت تاثیراتی که سگرت الکترونیکی بر جوانان امروزی به جا می‌گذارد، این تصمیم اتخاذ شده است."

سازمان جهانی صحت می‌گوید که هند از نقطه نظر مصرف محصولات تنباکو، در ردۀ دوم کشور های جهان قرار دارد و سالانه در حدود ۹۰۰ هزار نفر در اثر مصرف این محصولات در هند جان می‌دهد.

این در حالی است که در دو ایالت امریکا نیز سگرت‌های الکترونیکی ذایقه دار پس از آن منع شد که گزارش های از مرگ و میر ناشی از استعمال این نوع سگرت ها به نشر رسید.

باور بر این است که سگرت‌های الکترونیکی در مقایسه با سگرت هایی که در آن تنباکو به کار می‌رود، مواد کمتر کیمیایی دارد، اما مواد موجود در آن می‌تواند زیانبار باشد.

برخی از کشورها به شمول کشورهای اروپایی و شرکت‌های تولید کنندۀ سگرت‌های الکترونیکی تاکید داشتند تا این نوع سگرت جاگزین سگرت‌های سنتی شود.

اما منتقدین می‌گویند که در کنار این که این نوع سگرت زیانبار است، ذایقه‌ای که در آن وجود دارد باعث شده است تا میلیون‌ها کودک به آن رو بیاورند.

این نوع سگرت تا حال در امریکا جان هفت نفر را گرفته و صدها نفر دیگر را بیمار کرده است.

ادارۀ دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده هفتۀ گذشته اعلام کرد که به زودی محصولات ذایقه دار سگرت‌های الکترونیکی را منع خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG