لینک های دسترسی

Breaking News

تعداد جنگجویان طالب در بدخشان به ١٨٠٠ نفر میرسد


والی بدخشان میگوید که چند سال قبل نیروهای پاکستان با راه اندازی یک عملیات، تروریست های خارجی را عمداً به افغانستان راندند

احمد فیصل بیکزاد، والی بدخشان می گوید که "حدود ١٨٠٠ طالب خارجی و داخلی در بدخشان فعالیت دارد" ولی می افزاید که در طول دوسال اخیر جلو گسترش فعالیت این گروه گرفته شده است.

والی بدخشان دریک مصاحبه با تلویزیون آشنا – صدای امریکا گفت که طالبان مرتبط به گروۀ القاعده در این ولایت، شامل جنگجویان، ایغور چین، تاجیک ها، قرغزها، پاکستانی ها، ازبیک ها، قزاق ها و عرب ها می شوند و رهبری آن را حاجی فرقان یکی از قزاق ها برعهده دارد.

این مقام افغان یکی از عوامل حضور جنگجویان طالب در بدخشان را عملیات تصفیوی نیروهای پاکستان در آنسوی مرز می خواند.

آقای بیکزاد گفت که: "چند سال قبل پاکستانی ها عملیات را در نوار سرحدی افغانستان به راه انداختند، تعداد از تروریست های خارجی را عمداً به طرف افغانستان راندند".

والی بدخشان در حال از فعالیت جنگجویان خارجی در آن ولایت حرف میزند که قوای نظامی ایالات متحدۀ امریکا به تازگی گفته است که عملیات جدید برای تخریب منابع مالی، مراکز آموزشی و شبکه های حمایتی طالبان، در مرزهای افغانستان با چین و تاجیکستان گسترش یافته است.

نظامیان امریکایی دیروز اعلام کردند که در چند روز گذشته، قوای امریکایی عملیات هوایی را بر مراکز آموزشی طالبان در ولایت بدخشان انجام داده و پلان‌ گذاری و تمرینات برای اعمال تروریستی این گروه را در مناطق مرزی افغانستان با چین و تاجیکستان مختل کرده است.

تعداد جنگجویان طالب در بدخشان به ١٨٠٠ نفر میرسد
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

XS
SM
MD
LG