لینک های دسترسی

Breaking News

آیا تظاهرات در امریکا منجر به اصلاحات اساسی خواهد شد؟


با ادامهٔ تظاهرات ناشی از جان باختن جورج فلوید، مرد سیاه‌پوست امریکایی در توقیف پولیس، رابرت پترسن و سویکا کولبرد، دو تن از استادان پوهنتون جورج تاون در واشنگتن دی سی می‌گویند که "اثرات پایدار برده داری هنوز هم در ایالات متحده وجود دارد".

جان باختن جورج فلوید، اعتراضات گسترده را در سراسر ایالات متحده و تعدادی از کشورهای جهان برانگیخته است. معترضان امریکایی عملکرد پولیس را در برابر سیاهپوستان این کشور نژادپرستانه خوانده و خواستار تغییر در رفتار پولیس اند.

رابرت پترسن و سویکا کولبرد در یک مصاحبه با صدای امریکا گفته اند که مبارزات مدنی سیاه پوستان در دهه های اخیر نیز نتوانسته که قوانین تبعیض آمیزعلیهٔ این قشر جامعهٔ امریکایی را به طور کامل از بین ببرد.

این در حالیست که قانونگذاران دموکرات امریکایی دیروز (دوشنبه هشتم جون) طرح اصلاحات گسترده در پولیس را پیشنهاد کردند.

در این مصاحبه، سویکا کولبرد با اشاره به مشکلات اقتصادی امریکاییان سیاه‌پوست گفت: "سیستم اقتصادی ما از نظر نژادی بی طرفانه عمل نمی‌کند و به همین دلیل راه‌هایی برای مداخله در پالیسی‌ها و اجرای آن باید به وجود بیاید".

خانم کولبرد همچنان گفته است که گزارش اقتصادی چهار سال اخیر ایالات متحده نشان می‌دهد که فاصلهٔ طبقاتی در این کشور روبه افزایش بوده که به گفتهٔ او این امر نه تنها برای سیاه‌پوستان، بلکه برای سایر امریکاییان نگران کننده است.

مصاحبه با استادان پوهنتون جورج تاون
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:01 0:00

XS
SM
MD
LG