لینک های دسترسی

Breaking News

تلاش برای حل موارد اختلافی طرزالعمل مذاکرات صلح افغانستان


هیات‌های مذاکره‌کنندۀ جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان از دومین نشست عمومی آنان در قطر خبر داده و گفته اند که در این دیدار دو طرف بر حل موارد اختلافی گفتگوهای صلح تاکید کرده اند.

نادر نادری، یکی از اعضای هیات مذاکره‌کنندۀ جمهوری اسلامی افغانستان ناوقت روز چهارشنبه ۱۴ اکتوبر (۲۳ میزان) در صفحۀ تویترش نگاشته است که در این نشست تمامی اعضای دو طرف حضور داشته و آنان روی حل موارد اختلافی صحبت کرده اند.

آقای نادری افزوده است: "تاکید گردید که گروه‌های تماس هر دو جانب هرچه زودتر راه‌های حل را به موضوعات اختلافی ارایه نمایند".

در این حال، نعیم وردک، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر می‌گوید که در این نشست همچنان روسای هیات‌های مذاکره‌کنندۀ جمهوری اسلامی افغانستان و این گروه برای "پیش‌برد بهتر مذاکرات صلح" تاکید کرده و خواست‌های شان را در این نشست ارایه کرده اند.

آقای وردک در یک پیام تویتر افزوده که به گروه‌های تماس دو طرف وظیفه داده شده که به هدف حل موارد اختلافی در طرزالعمل‌کاری مذاکرات بین‌الافغانی به بحث‌های شان ادامه دهند.

مذاکرات بین‌الافغانی به تاریخ ۱۲ سپتمبر (۲۲ سنبله) به گونۀ رسمی در دوحۀ پایتخت قطر آغاز شد و این گفتگوها به دلیل اختلاف‌ها در ترتیب اصول مذاکرات میان هیات‌های مذاکره کنندۀ جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان تا اکنون پیشرفتی نداشته است.

XS
SM
MD
LG