لینک های دسترسی

Breaking News

برای بررسی انگیزۀ 'تحقیقات روسیه' سارنوال ویژه مؤظف شده است


سارنوال جان درهام، که گفته میشود بخاطر بررسی انگیزۀ 'تحقیقات روسیه' تعین شده است

خبرگزاری اسوشیتد پرس، گزارش داده است که ویلیم بار، لوی سارنوال ایالات متحده، به یکی از سارنوالان امریکایی وظیفه سپرده تا انگیزۀ تحقیقات در مورد دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال دوهزارو شانزده را بررسی کند.

اسوشیتد پرس این موضوع را به قول از یک منبع که نخواسته نامش افشا شود، گزارش داده است.

لوی سارنوال ایالات متحده و یا کدام مقام دیگر وزارت عدلیه تا حال در مورد ابراز نظر نکرده است.

براساس این گزارش، سارنوالیکه این مسؤلیت را بر عهده دارد، جان درهام نام دارد. آقای درهام در حالی حاضر به حیث سارنوال ارشد ایالت کندیکیت کار میکند.

اسوشیتد پرس می افزاید که جان درهام، مکلف ساخته شده که ضمن بررسی انگیزۀ 'تحقیقات روسیه'، این را نیز باید روشن بسازد که آیا در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ٢٠١٦ ایالات متحده، جمع آوری معلومات محرم از ستاد انتخاباتی دونالد ترمپ، قانونی و مناسب بود یا خیر؟

ویلیم بار، یک ماه قبل به کانگرس ایالات متحده گفته بود که به باورش در جریان انتخابات ٢٠١٦، از ستاد انتخاباتی دونالد ترمپ، نظارت مخفی صورت گرفته بود.

قبل از این رئیس جمهور دونالد ترمپ نیز وزارت عدلیه و ادارۀ تحقیقات فدرال یا اف.بی.آی را به نظارت مخفی از ستاد انتخاباتی خود، متهم کرده بود.

آقای ترمپ همچنان تحقیقات در مورد دخالت روسیه در انتخابات ٢٠١٦ را که از جانب ادارۀ مفتش خاص به پیش برده شد، بارها یک دسیسه خوانده است

XS
SM
MD
LG