لینک های دسترسی

Breaking News

رابرت مولر گواهی دادن به کانگرس را رد کرد


در پی اختلاف میان اعضای کانگرس ایالات متحده روی نتایج تحقیقات در مورد دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ امریکا، رابرت مولر، که مسوول پیشبرد این تحقیقات بود، گواهی دادن به کانگرس را رد کرده است.

تعداد از رسانه های امریکایی به قول از جیری ندلر، رئیس کمیتۀ امور قضایی مجلس نمایندگان کانگرس ایالات متحده، گزارش داده اند که رابرت مولر به یکی از جلسات استماعیۀ این کمیته که قرار است در جریان این هفته برگزار شود، حاضر نخواهد شد.

براساس گزارش ها، کمیتۀ امور قضایی با رابرت مولر در تماس است و رئیس این کمیته گفته است که در صورت ضرورت، آقای مولر را رسماً احضار خواهد کرد.

اعضای کمیتۀ امور قضایی مجلس نمایندگان کانگرس تا حال در این مورد اظهار نظر نکرده اند.

رابرت مولر ماه گذشته تحقیقات در مورد روسیه را به پایان رساند و نتایج آن را به ویلیم بار، لوی سارنوال ایالات متحده، سپرد.

براساس یافته های آقای مولر، هیچ تبانی میان ستاد انتخاباتی سال ٢٠١٦ رئیس جمهور ترمپ و روس ها وجود نداشت، اما اعضای دموکرات کانگرس موافق نیستند.

باوجود تقاضای مکرر کانگرس مبنی بر ارایۀ متن کامل یافته های این تحقیقات، لوی سارنوال ایالات متحده آن را بطور کامل در اختیار قانونگذاران امریکایی قرار نداده است.

رابرت مولر در حالی تقاضای کمیتۀ امور قضایی مجلس نمایندگان کانگرس را رد کرده که انتظار میرود، واشنگتن در جریان این هفته روی موضوع نتایج تحقیقات روسیه، شاهد تنش بیشتر میان اعضای دموکرات و جمهوریخواه در کانگرس باشد.

XS
SM
MD
LG