لینک های دسترسی

Breaking News

لوی سارنوال امریکا گواهی دادن به کانگرس را رد کرد


ویلیام بار، لوی سارنوال ایالات متحده، حضور در کمیتۀ قضایی مجلس نمایندگان کانگرس را رد کرده است.

قرار بود آقای بار در جلسۀ استماعیۀ امروز (٢ می) کمیتۀ قضایی مجلس نمایندگان کانگرس، در مورد نحوۀ رسیدگی وی با اسناد ارایه شده از جانب رابرت مولر، تحقیق کنندۀ ویژۀ قضیۀ دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ٢٠١٦ ایالات متحده، به سؤالات قانونگذاران امریکایی پاسخ دهد.

این اقدام آقای بار با واکنش تند اعضای دموکرات کانگرس امریکا مواجه شده و آنان تاکید کرده اند که به خاطر عدم حضور لوی سارنوال در مجلس نمایندگان "او را پاسخگو قرار خواهند داد."

قبل از این لوی سارنوال ایالات متحده، به روز چهارشنبه (١ می) در کمیتۀ قضایی مجلس سنای کانگرس حضور یافته بود و مورد انتقادات شدید و تند سناتوران دموکرات قرار گرفت.

سناتوران دموکرات ویلیام بار را متهم کردند که گویا او گزارش تحقیقاتی در مورد دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ٢٠١٦ ایالات متحده را به نفع رئیس جمهور ترمپ جلوه داده است.

پس از نشر خلاصۀ گزارش رابرت مولر از جانب ویلیام بار، رئیس جمهور دونالد ترمپ ادعا کرد که از قضیۀ دخالت روسیه در انتخابات تبرئه شده است.

اما پس از نشر نسخۀ سانسور شدۀ گزارش، جزییات بسیاری از اقدامات مشکوک قانونی دونالد ترمپ و حلقۀ داخلی وی واضح شد.

تازه ترین انکشاف حاکی از آن است که رابرت مولر در این هفته نامه ای به لوی سارنوال ایالات متحده نگاشته و در آن ادعا کرده که خلاصۀ گزارش آقای بار به کانگرس، ناتکمیل بوده و سردرگمی عامه را در بارۀ نتایج تحقیقات روسیه برانگیخته است.

در جلسۀ استماعیۀ دیروز، آقای بار تاکید داشت که او بیشتر در مورد نتیجه گیری گزارش رابرت مولر متمرکز بود.

در نتیجه گیری گزارش تحقیقاتی آمده است که: اسنادی در بارۀ ارتباط ستاد انتخاباتی ترمپ با روسیه وجود ندارد و شواهد کافی به دست نیامده که نشان دهد، رئیس جمهور مانع تامین عدالت شده باشد.

دموکرات ها خاطرنشان کرده اند که آقای بار در مجلس استماعیۀ قبلی خود نپذیرفت که تیم رابرت مولر با خلاصۀ گزارش تحقیقاتی مخالفت کرده اند.

ویلیام بار پاسخ داده بود که مولر مستقیماً به او گفته بود که در مقایسه به نشر خلاصۀ گزارش، بیشتر به خاطر نحوۀ رسیدگی رسانه ها به خلاصه ای گزارش نگران اند.

لوی څارنوال امریکا گواهی دادن به کانگرس را رد کرد
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

XS
SM
MD
LG