لینک های دسترسی

Breaking News

محکمه برخلاف ترمپ حکم داد، آرای پنسلوانیا تصدیق می‌شود 


یک قاضی فدرال حکم کرد که مقامات در ایالت پنسلوانیا می‌توانند نتایج انتخابات را تصدیق کنند که بر اساس آن جو بایدن دموکرات با بیش از ۸۰ هزار رای برنده شده است.

این تصمیم ضربهٔ دیگری به تلاش‌های ستاد انتخاباتی دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده برای برگرداندن نتایج انتخاباتی بود که جو بایدن برندۀ آن خوانده شده است.

ایالت پنسلوانیا ۲۰ رای انتخاباتی دارد و نقش عمده در پیروزی پیش‌بینی شدهٔ آقای بایدن در انتخابات سوم نومبر داشت.

ماتیو بران، قاضی فدرال در پنسلوانیا گفت که ستاد انتخاباتی آقای ترمپ ادعا‌های حقوقی ضعیف را بدون اتهامات مشخص ارایه کرد که شواهد و مداک حمایوی نیز نداشت.

با‌ آنهم، وکیل آقای ترمپ و مقامات ارشد ستاد انتخاباتی او این تصمیم محکمه را یک انکشاف مثبت خواندند که روند عارض شدن آنان به محکمهٔ عالی را تسریع می‌بخشد.

آنان در یک بیانیه مشترک گفتند که به زودی در این خصوص استیناف طلب خواهند شد.

نامزدان ریاست جمهوری در ایالات متحده برای پیروزی به ۲۷۰ رای انتخاباتی نیاز دارند.

جو بایدن در حالی در انتخابات ریاست جمهوری پیروزی‌اش را اعلام کرده که بر اساس آرای شمارش شده ۳۰۶ رای انتخاباتی کسب کرده است. اما رییس جمهور ترمپ که ۲۳۲ رای انتخاباتی دارد، هنوز شکست‌اش را نپذیرفته و اتهام بسته که در انتخابات تقلب صورت گرفته است.

این در حالی است که حزب جمهوری‌خواه در چندین ایالت اقامهٔ دعوا کرده است و در برخی از ایالت‌ها محاکم برخلاف دعوای این حزب فیصله صادر کرده است.

آقای بایدن بر اساس آرای شمارش شده، برندهٔ انتخابات پیش‌بینی شده است. اما رییس جمهور ترمپ‌ می‌گوید که او برندهٔ این انتخابات است.

XS
SM
MD
LG