لینک های دسترسی

Breaking News

وکیل مدافع کریم: اتهامات آزار جنسی در محکمه بین‌المللی بررسی شود


وکیل مدافع کرام الدین کریم، رییس پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان گفته است که در نظر دارد دوسیه آقای کریم را به محکمه بین‌المللی ورزشی بکشاند.

آیوو سیگ مونت، وکیل مدافع هالندی آقای کریم که در کابل صحبت می‌کرد، روز چهارشنبه ۳ جون (۱۲ سرطان) به خبرنگاران گفت که تا اکنون فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) اسناد موثق در خصوص ادعای آزار جنسی موکل‌اش را به وی ارایه نکرده است.

آقای مونت گفت: "یگانه سندی را که فیفا برای ما ارایه کرده دو صفحه است؛ دو صفحه‌ای که قصه نوشته است از پنچ نفری که نه نام شان ذکر شده و نه هم مکان شان معلوم است."

به گفتۀ وی، او در مدت یک هفته با اعضای تیم فوتبال دختران افغانستان، فدراسیون فوتبال این کشور و کمیسیون حقوق بشر در مورد دوسیۀ موکل‌اش گفتگو کرده است؛ اما هنوز شواهدی دال بر اثبات ادعاهای آزار جنسی به دست نیاورده است.

همچنان وکیل مدافع آقای کریم، تصمیم فدراسیون بین‌المللی فوتبال را در قبال موکل‌اش غیرعادلانه خواند.

فدراسیون بین‌المللی فوتبال، کرام‌الدین کریم، رییس پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان را در اواسط ماه جوزا از هرگونه فعالیت‌های مرتبط با فوتبال منع قرار داد و او را بیش از یک میلیون دالر امریکایی جریمه کرد.

وکیل مدافع آقای کریم گفت که هنوز فیفا اسناد موثق در مورد ادعاهای علیه موکل‌اش به او ارایه نکرده است
وکیل مدافع آقای کریم گفت که هنوز فیفا اسناد موثق در مورد ادعاهای علیه موکل‌اش به او ارایه نکرده است

اما آقای مونت افزود: "اقدام بعدی برای ما این است که این قضیه را به محکمه بین‌المللی ورزشی کشانده و این موضوع در آنجا پیش برده شود. در کنار این، وکلای افغان هم کوشش می‌کنند که این موضوع را مطابق قانون پیش ببرند."

او گفت که در گام بعدی، با اعضای تیم فوتبال دختران افغانستان در بیرون از کشور دیدار خواهد کرد و از آنان اسناد در مورد ادعای شان خواهد خواست.

خواستیم دیدگاه لوی سارنوالی افغانستان را نیز در مورد طی مراحل این دوسیه بدانیم، اما با تماس‌های مکرر موفق نشدیم.

XS
SM
MD
LG