لینک های دسترسی

Breaking News

کرام‌الدین کریم برای همیشه از فعالیت‌های مرتبط به فوتبال منع شد


فدراسیون بین‌المللی فوتبال، رییس پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان را برای همیشه از شرکت در فعالیت‌های مرتبط به فوتبال منع کرده است.

وظیفۀ کرام‌الدین کریم به عنوان رییس فدراسیون فوتبال افغانستان اخیرا در پی اتهامات بدرفتاری جنسی در برابر شماری از اعضای تیم فوتبال زنان به حالت تعلیق درآمده بود.

حداقل پنج نفر از اعضای سابق تیم فوتبال زنان افغانستان، آقای کریم و برخی دیگر از اعضای فدراسیون فوتبال را به بدرفتاری جنسی در بین سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۸ متهم کرده بودند.

لوی سارنوالی افغانستان و فدراسیون بین‌المللی فوتبال، ظرف ماه‌های اخیر سرگرم تحقیق در مورد این اتهامات بوده اند.

فدراسیون بین‌المللی فوتبال اما روز شنبه (۱۸ جوزا) اعلام کرد که آقای کریم، مواد ۲۳ و ۲۵ مقررات اخلاقی این فدراسیون را در زمینۀ سوءاستفاده از موقف کاری‌اش نقض کرده است.

این فدراسیون، علاوه بر ممنوع قرار دادن آقای کریم از فعالیت‌های مرتبط با فوتبال، او را چیزی بیشتر از یک میلیون دالر امریکایی جریمه نقدی کرده است.

با این حال، تصمیم این فدراسیون در مورد چهار عضو دیگر فدراسیون فوتبال افغانستان که با اتهامات مشابهی روبرو بودند، اعلام نشده است.

خالده پوپل، از اعضای سابق تیم فوتبال زنان افغانستان که اتهامات آزار جنسی را مطرح کرده بود، در صفحه تویتر خود از تصمیم فدراسیون بین‌المللی فوتبال استقبال کرده است.

خانم پوپل گفته که این تصمیم، "گام نخست" است و نیاز است تا به سایر مربی‌هایی فوتبال افغانستان نیز که به آزار جنسی متهم اند، رسیدگی صورت گیرد.

آقای کریم پیش از این اتهامات بدرفتاری جنسی را تکذیب کرده بود.

لوی سارنوالی افغانستان، تا پایان تحقیقات خود مقامات ارشد فدراسیون فوتبال از جمله آقای کریم را ممنوع‌الخروج اعلام کرده است.

XS
SM
MD
LG