لینک های دسترسی

Breaking News

سارنوالی: پولیس باید کرام الدین کریم را یک ماه پیش توقیف می‌کرد


لوی سارنوالی می‌گوید که حکم بازداشت کرام الدین کریم، رییس پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان یک ماه پیش صادر شد، اما او هنوز هم بازداشت نشده است.

جمشید رسولی، سخنگوی لوی سارنوالی روز یک شنبه (۱۹ جوزا) به صدای امریکا گفت که هیات تحقیق کننده این نهاد، به دلیل حاضر نشدن آقای کریم به سارنوالی، حکم بازداشت وی را صادر کرده است.

پیش از این برخی از اعضای پیشین تیم فوتبال زنان افغانستان، آقای کریم و برخی دیگر از اعضای فدراسیون فوتبال را به آزار و اذیت جنسی متهم کرده بودند.

آقای رسولی افزود:" چند مرتبه هیات موظف از طریق ارگان‌های امنیتی و کشفی قرار جلب و احضار رییس پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان را صادر کرد و آنها به تحقیق حاضر نشدند که حدود یک ماه قبل حکم گرفتاری وی را بار دیگر صادر کردند و نهادهای امنیتی باید آقای کریم را به سارنوالی حاضر کنند".

پولیس با گذشت یک ماه قادر به بازداشت آقای کریم نشده؛ اما نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان به صدای امریکا گفت که پولیس مطابق قانون برای تطبیق این حکم عمل می‌کند.

واکنش سفارت امریکا

سفیر ایالات متحده در کابل از تصمیم فدراسیون بین المللی فوتبال در قبال آزار و اذیت جنسی اعضای تیم ملی فوتبال افغانستان پذیرایی کرد.

جان بس در یک تویت گفته است:"از حکومت افغانستان میخواهیم تحقیقات (در این مورد را) تکمیل نموده و از عدالت را تامین کند."

او افزوده است:" از زنان افغان باید حمایت صورت گیرد و برای آنان محیط عاری از آزار و اذیت و تجاوز جنسی محیا گردد، طرف نظر از این که محل کاری آنان دفتر دولتی، مکتب، تجارت خصوصی یا میدان فوتبال است."

لوی سارنوالی افغانستان می‌گوید که با توقیف کرام الدین کریم و دیگر متهمین، نتیجۀ بررسی‌های هیات موظف تحقیق این دوسیه را نهایی و اعلام کند.

این در حالی است که روز گذشته فدراسیون بین‌المللی فوتبال، کرام الدین کریم، رییس پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان را برای همیشه از شرکت در فعالیت‌های مرتبط به فوتبال منع کرده است.

این فدراسیون، همچنان او را بیش از یک میلیون دالر امریکایی جریمه نقدی کرده است.

کرام‌الدین کریم، رییس پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان اتهامات وارده به خود اش را رد کرده است.

XS
SM
MD
LG