لینک های دسترسی

Breaking News

خلیلزاد: داعش شاید در افغانستان نیرومندتر شود


زلمی خلیلزاد میگوید که که با عملی شدن درست استراتیژی جدید امریکا، جلو فعالیت های گروۀ داعش در افغانستان گرفته خواهد شد

با تشدید حملات انتحاری و در حالی که طالبان مسؤلیت تمام حملات مرگبار چند روز گذشته را در افغانستان برعهده گرفته اند، زلمی خلیلزاد، سفیر سابق ایالات متحده در افغانستان و عراق می گوید که گروۀ دولت اسلامی یا داعش نیز پس از شکست در شرق میانه، ممکن فعالیت های خود را در افغانستان افزایش بدهد.

آقای خلیلزاد در یک مصاحبه به تلویزیون آشنا گفته است که گروۀ داعش از چند وقت بدینسو در جستجوی دریافت جاهای دیگر بوده و افغانستان و آسیای مرکزی از جمله نقاط مورد نظر این گروه می باشد.

به گفتۀ این مقام سابق حکومت امریکا، گروۀ داعش در تلاش دریافت جاهایست که خارج از ادارۀ حکومت باشد و "در افغانستان مناطقی است که تحت کنترول دوامدار حکومت نیست."

زلمی خلیلزاد با دفاع از استراتیژی جدید ایالات متحده برای افغانستان و آسیای جنوبی گفت که با عملی شدن درست این استراتیژی، جلو فعالیت های گروۀ داعش در افغانستان گرفته خواهد شد.

آقای خلیلزاد همچنان گزارش ها مبنی بر حمایت روسیه و ایران را از طالبان به خاطر سرکوب جنگجویان داعش در افغانستان امکان پذیر خواند و دلیل آن را نیرومند شدن طالبان پس از خروج تعداد زیاد نیروهای امریکایی دانست.

سفیر سابق ایالات متحده همچنان نقش پاکستان را در جلوگیری از فعالیت های گروه های دهشت افگن حائز اهمیت دانست و یکبار دیگر بر تغیر راهکار پاکستان در برابر گروه های دهشت افگن تاکید ورزید.

خلیلزاد: داعش شاید در افغانستان نیرومندتر شود
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:20 0:00

XS
SM
MD
LG