لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا: پاکستان از آتش‌بس و کاهش خشونت در افغانستان 'حمایت می‌کند'


سفارت امریکا در اسلام‌آباد می‌گوید که مقام‌های پاکستانی در دیدار با زلمی خلیلزاد، فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان، پشتیبانی شان را از آتش‌بس، کاهش خشونت‌ و گفتگوهای بین‌الافغانی اعلام کرده اند.

آقای خلیلزاد پس از توقف موقت گفتگوهای صلح امریکا با طالبان در قطر وارد اسلام‌آباد شد و با شاه محمود قریشی، وزیر خارجه و قمر جاوید باجوه، لوی درستیز اردوی پاکستان دیدار و گفتگو کرد.

آقای خلیلزاد از حمایت پاکستان از روند گفتگوهای صلح افغانستان استقبال کرده و بر اهمیت پشتیبانی کشورهای منطقه از این روند تاکید کرده است.

در اعلامیۀ سفارت امریکا در اسلام‌آباد که روز شنبه ۱۴ دسمبر (۲۳ قوس) منتشر شده به نقل از آقای خلیلزاد آمده که "صلح در افغانستان می‌تواند منافع امنیتی و اقتصادی برای کشورهای منطقه در پی داشته باشد."

وزارت خارجه پاکستان روز گذشته گفت که آقای قریشی در دیدار با زلمی خلیلزاد اطمینان داده است که اسلام‌آباد به گونۀ صادقانه در روند صلح افغانستان تلاش خواهد کرد.

مذاکرات صلح امریکا و طالبان پس از سه ماه توقف، به روز شنبه هفته گذشته در قطر آغاز شد؛ اما هر دو جانب اعلام کرده اند که این گفتگوها را پس از یک توقف کوتاه از سر خواهند گرفت.

XS
SM
MD
LG