لینک های دسترسی

Breaking News

کشته شدن کارمند صلیب سرخ و ادامۀ بحران بشری در یمن


سازمان های امداد رسانی هشدار می دهند که به دلیل ادامه جنگ در یمن، اکثر جمعیت ۲۲ میلیون نفر آن کشور متکی به کمک های بشری بین المللی اند

یک کارمند صلیب سرخ اوایل روز شنبه در نتیجۀ گلوله باری در شهر تَعِز یمن کشته شده است.

نیرو های امنیتی یمن گفته اند که افراد مسلح موتر حامل کارمندان صلیب سرخ را هدف گلوله قرار داده اند اما تاهنوز روشن نیست که چند نفر در موتر سوار بود و آیا سایر افراد نیز کشته و یا مجروح شده اند یا خیر.

این درحالیست که رئیس کمیتۀ صلیب سرخ یمن که مدت زمان وظیفه اش به پایان رسیده می گوید که اکنون افراد بیشتری به خاطر تاثیرات غیر مستقیم جنگ در مقایسه با حملات بمی و گلوله باری ها در یمن می میرند.

کولرا و اسهالات حاد از جمله بیماری هایی است که بیش از دو هزار نفر را در یمن به کام مرگ کشانده است.

از ماه مارچ ۲۰۱۵ به این سو، بیش از دو میلیون باشندۀ یمن به دلیل جنگ های داخلی آن کشور از خانه های شان بیجا شده اند. بیجا شدن یمنی ها پس از آن آغاز شد که ائتلاف به رهبری عربستان سعودی، حملات هوایی را بر ضد شورشیان حوثی در آن کشور آغاز کرد و هنوز هم این حملات ادامه دارد.

سازمان های بین المللی گفته اند حال یمن با بزرگترین بحران بشری در جهان دست و پنجه نرم می کند، زیرا تقریباً همه ۲۲ میلیون جمعیت آن کشور به کمک های بشری نیازمند اند.

ادارات کمک رسانی هشدار داده اند که نیاز به کمک های بشری در یمن در حال افزایش است، زیرا ادامۀ منازعه، اقتصاد ورشکسته، نبود خدمات و عاید، موجب می شود تا مردم آن کشور بیشتر به کمک های بشری متکی شوند.

ملل متحد در جنوری ۲۰۱۸ گفت که یمن با بدترین بحران بشری مواجه است و حدود هشت میلیون شهروند آن کشور در لبۀ قحطی قرار گرفت است. علاوه بر آن، حدود یک میلیون نفوس آن کشور از امراض همه گیر مثل کولرا رنج می برند و اقتصاد یمن که فقیرترین کشور عربی است، در حال سقوط است.

ملل متحد همچنین گفته است که حدود ۲.۲ میلیون کودک در یمن از سو تغذی رنج می برند و نیمی از آنان با سو تغذی شدید مواجه اند و با خطر مرگ فوری رو به رو می باشند. علاوه بر آن، حدود ۱۴ میلیون جمیعت آن کشور با کمبود آب آشامیدنی مواجه اند.

XS
SM
MD
LG