لینک های دسترسی

Breaking News

کروناویروس در امریکا؛ ۱.۳ میلیون نفر در یک هفته بیکار شد


باوجود باز شدن تدریجی تشبثات و تجارت‌ها در ایالات متحده هفتۀ گذشته کم از کم ۱.۳ میلیون نفر دیگر برای بیمۀ بیکاری درخواست داده اند.

گزارش روز پنجشنبه نهم جولای (۱۹ سرطان) وزارت کار ایالات متحده نشان می‌دهد که تعداد درخواست کنندگان بیمۀ بیکاری در مقایسه با هفتۀ گذشته که ۱.۴ میلیون بود، کمتر شده است.

رقم درخواست کنندگان بیمه بیکاری در ۱۶ هفته گذشته به گونۀ متداوم بیشتر از یک میلیون بوده است. این در حالی است که قبل از شیوع همه گیری کروناویروس بلندترین رقم درخواست کنندگان در یک هفته کمتر از ۷۰ هزار نفر بود.

میزان بلند درخواست بیمۀ بیکاری بیانگر آنست که هنوز هم مردم به دلیل شیوع کروناویروس در امریکا وظایف شان را از دست می‌دهند.

سطح بیکاری در حالی به گونۀ متداوم افزایش می‌یابد که اوج دوبارۀ شیوع کروناویروس سبب شد تا شش ایالت – اریزونا، کالیفورنیا، کلورادو، فلوریدا، میشیگن و تکزاس - اقدامات خود را برای بازگشایی مشاغل متوقف بسازند. این شش ایالت یک سوم اقتصاد ایالات متحده را تشکیل می دهند.

پانزده ایالت دیگر باز کردن مجدد تشبثات را به حالت تعلیق درآورده اند. در مجموع، تعلیق در بازگشایی باعث متوقف شدن رشد بازار کار و احتمالاً باعث بیکاری بیشتر خواهد شد.

در همین حال هفته گذشته یک میلیون نفر دیگر که مشاغل شخصی داشتند و برای اولین بار واجد شرایط دریافت بیمه بیکاری می‌شوند نیز تحت برنامۀ جداگانه درخواست بیمه بیکاری کردند که شامل ارقام ارایه شدۀ وزارت کار امریکا نمی‌باشند.

بر اساس آمار وزارت کار ایالات متحده در هفتۀ سوم ماه جون نزدیک به ۳۳ میلیون نفر در ایالات متحده بیمۀ بیکاری دریافت می‌کردند.

با این حال، این گزارش نشان می‌دهد که برای ۴.۸ میلیون نفر شغل ایجاد شده است و نرخ بیکاری از ۱۳.۳ درصد به ۱۱.۱ درصد کاهش یافته است.

با آنهم اقتصاددانان می‌گویند که بسیاری از مشاغل از دست رفته هرگز برنخواهند گشت و رقم بلند بیکاری می‌تواند تا سال ۲۰۲۱ ادامه داشته باشد.

XS
SM
MD
LG