لینک های دسترسی

Breaking News

قوای ایتلاف: کمتر از ١٠٠٠ داعش در عراق و سوریه باقی مانده است


ایتلاف بین المللی به رهبر امریکا قبل از این بتاریخ پنجم ماۀ دسمبر گفته بود که کمتر از ٣٠٠٠ جنگجوی داعش باقی مانده است.

ایتلاف بین المللی ضد داعش می گوید که در طول سه سال گذشته بسیاری از تندروان گروه دولت اسلامی یا داعش در عراق و سوریه یا کشته و یا دستگیر شده اند.

ایتلاف بین المللی به رهبری امریکا می گوید که کمتر از ١٠٠٠ جنگجوی داعش در عراق و سوریه باقی مانده است.

این ایتلاف به خبرگذاری رویترز گفته است که "بدلیل تعهد این ایتلاف و شایستگی همکاران ما در عراق و سوریه، تخمین زده می شود که کمتر از ١٠٠٠ دهشت افگن داعش در ساحات تحت عملیات ما قرار دارند."

اما رقم ارایه شده، ساحات غربی سوریه را که تحت کنترول حکومت رئیس جمهور بشارالاسد و متحدین او می باشد، شامل نمی گردد.

ایتلاف بین المللی به رهبر امریکا قبل از این به تاریخ پنجم ماۀ دسمبر گفته بود که کمتر از ٣٠٠٠ جنگجوی داعش باقی مانده و چهار روز پس از این اعلام، ابتدا عراق و سپس سوریه نیز در برابر تندروان داعش اعلام پیروزی کرد.

حدس و گمان های وجود دارد که پس از شکست داعش در عراق و سوریه، شماری از تندروان این گروه به سایر کشور های فرار کرده اند. اما ائتلاف بین المللی ضد داعش گفته است که در مورد "حدس و گمان های مردم عام" تبصره نمی کنند، اما تاکید دارد که برای جلوگیری از سرازیر شدن تندروان این گروه به سایر کشور ها تلاش می کنند.

در عین حال، روسیه که متحد اصلی حکومت بشارالاسد می باشد نیز روز چهار شنبه گفت که جنگ عمده با داعش در سوریه خاتمه یافته است.

سرگی لاوروف، وزیر خارجۀ روسیه، گفته است که ماموریت مهم فعلی، ازبین بردن گروۀ تندرو "جبهۀ النصره" می باشد، گروهی که وابسته به شبکۀ القاعده است.

XS
SM
MD
LG