لینک های دسترسی

Breaking News

تلاش آوازخوان محلی بامیان برای ترک مواد مخدر


تلاش آوازخوان محلی بامیان برای ترک مواد مخدر
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:35 0:00

شرح بیشتر را در این گزارش دنبال کنید.

مختار ۳۰ ساله یکی از آوازخوان‌های محلی و دمبوره نواز بامیان که معتاد به مواد مخدر است، تصمیم گرفته اعتیاد را ترک کند.

مختار می گوید که سه سال پیش زمانی که در ایران مهاجر بود، معتاد به مواد مخدر شده است.

این آوازخوان محلی می‌گوید که پیش از معتاد شدن در محافل مختلف فرهنگی و اجتماعی دمبوره می‌نواخت و آهنگ اجرا می‌کرد٬ اما پس از رو آوردنش به مواد مخدر، آوازخوانی را رها کرده است.

حالا این آوازخوان محلی بامیان تصمیم گرفته است که با مواد مخدر خداحافظی کند و در یکی از شفاخانه‌ های درمان معتادان بامیان تحت تداوی قرار دارد.

مختار به صدای امریکا گفت: "اول من از چرس شروع کردم و بعد تریاک زدم که بعدها حتی دمبوره را رها کردم. نمی توانستم و مردم هم چندان جمع نمی‌شدند ولی حالا تصمیم گرفتم که مواد مخدر را ترک کنم و سه روز است که در این شفاخانه بستری‌ام."

این آوازخوان محلی از جوانانی که معتاد به مواد مخدر اند می‌خواهد که با ارادۀ قوی مواد مخدر را ترک کرده و برای رهایی از این پدیده دست به کار شوند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG