لینک های دسترسی

Breaking News

در یک ماه ۲۲۹ تن لوازم طبی به افغانستان کمک شده است


سازمان جهانی صحت از ادامۀ کمک‌ها در بخش صحت به افغانستان خبر داده و گفته است که در حدود یک ماه گذشته، ۲۲۹ تن لوازم طبی و دارو به این کشور رسیده است.

این سازمان روز پنجشنبه ۲۸ اکتوبر (ششم عقرب) در صفحۀ تویتر خود نگاشته است که این کمک‌ها در ۱۲ پرواز به کابل منتقل شده و روند توزیع این تجهیزات طبی و دارو به ولایات این کشور جریان دارد.

بر اساس معلومات سازمان جهانی صحت این کمک‌ها شامل دارو وسایل طبی است که برای ۲.۷ میلیون نفر در افغانستان کفایت خواهد کرد.

سازمان جهانی صحت در مورد این کمک‌ها که از سوی کدام کشورها صورت گرفته معلومات نداده است.

این سازمان همچنین گفته که یک محمولۀ جدید از کمک‌های بشردوستانۀ اتحادیۀ اروپا به ارزش ۷۰۰هزار دالر به کابل رسیده است.

سازمان جهانی صحت ادامۀ کمک‌ها در بخش صحت را به افغانستان مهم عنوان کرده و گفته است که به تلاش‌هایش برای جلوگیری از فروپاشی نظام صحی این کشور ادامه می دهد.

داپنگ لوو، نماینده سازمان جهانی صحت در افغانستان گفت: "سازمان جهانی صحت از هیچ تلاشی برای حفظ خدمات صحی دریغ نخواهد کرد. پر کردن منابع و تجهیزات در مراکز صحی، تمرکز اصلی سازمان جهانی صحت است، زیرا کمبود لوازم طبی می‌تواند درمان‌های حیاتی ضروری را در بسیاری از ولایات متوقف کند."

این مقام سازمان جهانی صحت در افغانستان همچنین گفت که قرار است این کمک‌ها به ۱۷ مرکز صحی در ۱۰ ولایت این کشور توزیع شود.

نماینده سازمان جهانی صحت در افغانستان افزود: "زنان و کودکان در این زمان بسیار سخت به شدت آسیب‌پذیر استند. ما هر کاری که می‌توانیم انجام خواهیم داد تا ارایه خدمات و مراقبت‌های صحی را برای آنان در اولویت قرار دهیم."

همزمان با مسلط شدن طالبان بر افغانستان، سازمان جهانی صحت از فروپاشی نظام صحی این کشور هشدار داد و خواستار توجه بیشتر در این زمینه شد.

XS
SM
MD
LG