لینک های دسترسی

Breaking News

یونیسف: سیلاب‌‌ها در بنگله‌دیش جان میلیون‌ها کودک را تهدید می‌کند 


صندوق وجهی ملل متحد برای اطفال (یونیسف) روز یکشنبه ۲۶ جون (پنج سرطان) گفت که سیلاب‌های مخرب در بنگله‌دیش زندگی میلیون‌ها کودک را با خطر مواجه کرده و کودکان در این کشور به معاونت‌های حیاتی فوری نیاز دارند.

در پی‌ سیلاب‌های اخیر که چندین‌ قریه‌ را زیر آب کرده و در صد سال گذشته بدترین سیلاب‌ها در این کشور پنداشته می‌شوند، ده‌ها نفر کشته شده و صدها هزار نفر دیگر آواره شده اند.

یونیسف می‌گوید که در پی این سیلاب‌ها، وضعیت در این کشور و شرایط برای کودکان در جریان‌ یک هفته به سرعت وخیم شده است.

شیلدن یت، نمایندهٔ صندوق وجهی ملل متحد برای اطفال در بنگله‌دیش، گفت که ۳.۵ میلیون کودک به گونهٔ فوری به آب آشامیدنی نیاز دارند.

او افزود که این یک رقم درشت در چند روز گذشته افزایش یافته است، زیرا ساحات گسترده‌ای کاملاً زیر آب شده و دسترسی مردم به آب آشامیدنی قطع شده است.

آقای یت اضافه کرد که نگرانی‌های شدید از گسترش امراض ناشی از آب‌ آلوده وجود داشته و کودکان با خطر بلند این وضعیت دشوار در حالی مواجه اند که موارد بیماری‌های مانند اسهالات و سایر امراض مرگبار در حال افزایش است.

این مقام ملل متحد گفت که هفتهٔ گذشته ۲۷۰۰ مورد این نوع بیماری‌ها در بنگله‌دیش ثبت شد و به دلیل این که مردم‌ چاره‌ای جز نوشیدن آب آلوده ندارند، این بیماری‌ها به سرعت گسترش خواهد یافت.

در جریان این سیلاب‌ها، حد اقل ۱۵ کودک جان باخته اند و در حدود ۵۰۰ هزار نفر به مراکز مزدحم تخلیه انتقال یافته اند. در این جریان شماری زیادی از کودکان از خانواده‌های شان جدا شده اند که به گفتهٔ یونیسف جدایی این کودکان مایه نگرانی شدید است.

یونیسف و شرکای آن تلاش دارند با حکومت بنگله‌دیش کمک کنند و تا اکنون یک میلیون و ۷۵۰ هزار تابلیت تصفیهٔ آب، هزاران بستهٔ بهداشتی برای زنان و دختران جوان و هزاران قلم مواد مهم دیگر را به نیازمندان توزیع کرده اند.

یونیسف گفته است که برای پاسخ فوری به شهروندان بنگله‌دیش به ۲.۵ میلیون دالر نیاز دارد.

XS
SM
MD
LG