لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار در ارزگان و کابل؛ پنج نظامی افغان کشته و شش زخمی


عکس: آرشیف

مقام‌های محلی ارزگان می‌گویند که در اثر انفجار موتر بم‌گذاری شده در مرکز این ولایت، چهار نظامی افغان کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

محمد عمر شیرزاد، والی این ولایت روز چهارشنبه سوم فبروری (۱۵ دلو) به صدای امریکا گفت که حمله‌کننده انتحاری با استفاده از یک موتر مملو از مواد انفجاری در منطقۀ "چینارک" یک مرکز مشترک نظامیان افغان را هدف قرار داده است.

آقای شیرزاد افزود که پس از این انفجار، نیروهای کمکی به محل رفته و از سقوط این پایگاه جلوگیری شده است.

در این حال، یک مقام امنیتی در ارزگان که از ذکر نامش در گزارش خودداری کرد به صدای امریکا گفت که در این انفجار، هفت منسوب امنیتی کشته و پنج تن دیگر زخمی شده اند.

مسوولان محلی این ولایت، طالبان را مسوول این انفجار می‌دانند، اما این گروه تا اکنون در این مورد ابراز نظر نکرده است.

انفجار ماین در کابل

پولیس کابل می‌گوید که در نتیجۀ انفجار ماین در شهر کابل، یک منسوب پولیس کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل به خبرنگاران گفت که این انفجار صبح امروز در منطقۀ "تنگی‌ تره‌خیل" از مربوطات حوزۀ پانزدهم امنیتی پولیس رخ داد.

آقای فرامرز افزود که هدف این انفجار واسطۀ "رنجر" پولیس بود. او گفت که زخمی شدگان این رویداد به شفاخانه منتقل شده و بررسی‌ها در محل رویداد جریان دارد.

این در حالی است که روز گذشته کابل، ننگرهار و پروان، گواه وقوع پنج انفجار بود که در اثر این انفجارها، سه نفر به شمول رییس شورای مرکزی جمعیت اصلاح کشته و هفت تن دیگر زخمی شده اند.

کمیسیون حقوق بشر افغانستان از ادامه این انفجارها در شهر کابل و اکثر ولایات ابراز نگرانی کرده و گفته است که در دو روز گذشته، در اثر انفجار ماین در شهر کابل، بیش از ۱۰ نفر کشته و زخمی شده اند.

این کمیسیون این انفجارها و به ویژه حمله بر غیرنظامیان را مصداق‌های آشکار جنایت جنگی و جرایم ضد بشری در این کشور عنوان کرده و خواهان توقف این رویدادها شد.

کمیسیون حقوق بشر همچنان از حکومت افغانستان خواسته است که باید اقدامات جدی را برای تامین امنیت مردم روی دست گرفته و از وقوع انفجار در شهرها جلوگیری گیری کند.

XS
SM
MD
LG