لینک های دسترسی

Breaking News

ملا برادر به جامعهٔ جهانی: به مردم غریب ما کمک کنید 


معاون اول رییس الوزرای حکومت طالبان در یک پیام ویدیویی وضعیت در افغانستان را دشوار خوانده و از جامعهٔ جهانی، سازمان‌های امدادرسانی و جامعهٔ بشری خواستار کمک شد.

ملا عبدالغنی برادر گفته است که در حال حاضر در بخش‌های زیاد افغانستان مردم به مواد غذایی، سرپناه، لباس، دوا و مواد عاجل نیازمند اند.

او افزود: "بناً جامعهٔ جهانی باید بدون در نظر داشت ملاحظات سیاسی، از روی حس بشری با نیازمندان کمک کرده و مکلفیت انسانی خود را ادا کند."

پیش از این، ملا محمد حسن اخند، رییس الوزرای طالبان در جریان سخنرانی‌اش گفته بود که حکومت طالبان با مردم وعده "رزق" را نداده است.

او به مردم گفت که "وعدهٔ رزق را خداوند داده است" و مردم باید با سر کشیدن فریاد از خداوند درخواست کمک کنند.

این در حالی است که برفباری و سرمای شدید که سبب مسدود شدن شمار زیادی از مسیرهای ارتباطی در افغانستان شده و بر مشکلات مردم افزوده است.

دفتر هماهنگی کمک‌های بشری ملل متحد (اوچا) در یک گزارش گفته است که از ماه جنوری تا ۳۰ اگست سال گذشته، در ۱۳ ولایت افغانستان ۲۹ هزار و ۱۴۸ نفر در اثر حادثات طبیعی خسارمند شده اند.

با مسلط شدن طالبان بر افغانستان، این کشور با بحران بشری مواجه شده است و پیش از این سازمان‌های بین‌المللی از جامعه جهانی خواستند که به کمک‌های شان به مردم افغانستان ادامه دهند.

بر اساس گزارش ماه دسمبر برنامه جهانی غذا (WFP) بیش از ۲۴ میلیون نفر در افغانستان مصوونیت غذایی ندارند و بیش از ۹۰ درصد افغان‌ها به کمک‌های غذایی نیازمند استند.

به تازگی سازمان‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد هشدار دادند که زمستان سخت در افغانستان شرایط وخیم را تشدید می‌کند که میلیون‌ها افغان را در سراسر کشور به چالش خواهد کشید.

XS
SM
MD
LG