لینک های دسترسی

Breaking News

بازداشت یک قاچاقبر مواد مخدر در کابل


وزارت داخله افغانستان می‌گوید که در یک عملیات مشترک قطعات خاص پولیس مبارزه با مواد مخدر و فرماندهی پولیس کابل دو ق، مشتاق مشهور به "کماندو" با مجتبی همراهش که به "شاهپرک" شهرت دارد، از منطقه کمپنی شهر کابل بازداشت شده اند.

این وزارت روز دوشنبه ۲۲ جون (دوم سرطان) با نشر خبرنامه‌ای گفته است که با بازداشت این افراد، مقداری از مواد مخدر نیز به دست پولیس افتاده است.

در بخشی از این خبرنامه آمده است: "مشتاق در قاچاق و فروش مواد مخدر نزد پولیس مظنون می‌باشد و پیش از این نام‌اش در فهرست مجرمین تحت تعقیب وزارت امور داخله نیز درج گردیده است".

عملیات‌ علیه قاچاقبران مواد مخدر در کابل

فرماندهی پولیس ولایت کابل می‌گوید که از دو ماه بدینسو، پولیس مبارزه با مواد مخدر، چهل عملیات را علیه قاچاقبران مواد مخدر در شهر و ولسوالی‌های این ولایت راه اندازی کرده است.

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل گفت که در این عملیات‌ ده‌ها قاچاقبر بازداشت شده اند و صدها کیلوگرام مواد مخدر به دست پولیس افتاده است.

آقای فرامرز افزود که برای کاهش فعالیت‌ قاچاقبران و فروش مواد مخدر در کابل، صدها معتاد نیز از نقاط مختلف شهر کابل جمع‌آوری شده اند.

او گفت: "در دو ماه اخیر، پولیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی پولیس کابل با همکاری وزارت صحت عامه بیش از ۱۵۰۰ تن از معتادان را از نقاط مختلف شهر کابل جمع‌آوری و برای تداوی به مراکز ترک اعتیاد انتقال داده است".

مواد مخدر عامل تداوم جنگ در افغانستان

پیشتر، وزارت داخله افغانستان و مقام‌های امنیتی برخی از ولایت‌ها اعلام کرده اند که مواد مخدر به یکی از عوامل اصلی ادامه جنگ مبدل شده است.

معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله گفته است که مافیای مواد مخدر، گروه‌های مسلح غیرمسوول و طالبان با ناامن ساختن بخش‌هایی از افغانستان، در تلاش افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر استند.

به گفته معین مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله افغانستان، در جریان سال گذشته، پولیس با تخریب ده‌ها کارخانه تولید مواد مخدر، به ارزش یک میلیارد دالر به این گروه‌ها خسارت وارد کرد.

XS
SM
MD
LG