لینک های دسترسی

Breaking News

ناتو: توجه روی برگزاری انتخابات متمرکز است، نه خروج از افغانستان


جنرال تاد ولترز، ارشدترین قوماندان نظامی پیمان اتلانتیک شمالی یا ناتو

جنرال تاد ولترز، ارشدترین قوماندان نظامی پیمان اتلانتیک شمالی یا ناتو، گفته است که روی خروج سربازان خارجی از افغانستان هیچ بحث صورت نگرفته است.

جنرال ولترز در یک مصاحبه با صدای امریکا، گفته است که "پیامی را که ما برای شرکای ناتو میفرستیم، اینست که ایالات متحده متعهد است، ناتو متعهد است و ماموریت پابرجاست".

به گفتۀ این مقام ارشد ناتو، در حالی حاضر تلاش ها روی تامین صلح متمرکز بوده، ولی اضافه کرده که این کار با مشکلات همراه میباشد.

جنرال ولترز همچنان افزوده است که با نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، ماموریت حمایت قاطع ناتو در آنکشور، تلاش دارد که بخاطر برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه توجۀ خود را روی حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی افغان متمرکز بسازد.

در عین حال، رویا رحمانی، سفیر افغانستان در ایالات متحده، گفته است "میدانیم که صلح نزدیک شده و بر اساس شرایط ما تامین خواهد شد".

خانم رحمانی که به روز جمعه دریک گفتمان در انستیتوت صلح ایالات متحده در واشنگتن دی.سی صحبت میکرد، گفت باوجود آنکه روند صلح هیچگاه ساده نبوده، ولی گام های قابل ملاحظه برداشته شده است.

رویا رحمانی این سخنان را در حالی ابراز داشته که حکومت افغانستان امروز (١۴ سپتمبر) گفت که تلاش‌ها برای مذاکره با طالبان متوقف شده است.

حکومت افغانستان گفته است که در حالی حاضر برگزاری انتخابات اولویت دارد و پیشبرد مذاکرات صلح با طالبان را مسؤلیت حکومت آینده خوانده است.

XS
SM
MD
LG