لینک های دسترسی

Breaking News

بازداشت یک شبکه ۱۱ نفری طالبان در کندهار


آرشیف

ریاست امنیت ملی افغانستان گفته است که قطعات خاص آن اداره یک شبکه ۱۱ نفری "تروریستی" را از شهرک عینو مینۀ کندهار بازداشت کرده‌اند.

ریاست امنیت ملی افغانستان گفته است که این شبکۀ دهشت افگنی قصد سازماندهی و انجام حمله‌های انتحاری را در شهر کندهار داشتند.

این ریاست، با نشر اعلامیه‌ای امروز چهارشنبه (۱۹جدی) گفته است: " افراد بازداشت شده به ‌دستور رهبری گروه تروریستی طالبان در مربوطات ولسوالی‌های شاه‌ولیکوت، ژیری، میوند و شهر کندهار مصروف فعالیت های تخریبی، تروریستی، حمله بالای پوسته‌های امنیتی افغان، قطارهای اکمالاتی و اهداف ملکی بوده اند".

به گفته ریاست امنیت ملی، دو فرد انتحاری همراه با رهنمای آنان که قصد انجام حمله در شهرک عینو مینه را داشته اند، شامل اند.

ریاست امنیت ملی، همچنان در این اعلامیه گفته است که مهاجمان در شهر پشاور پاکستان آماده انتحاری شده و به کندهار انتقال داده شده اند.

در همین حال، یک مقام امنیتی در کندهار که خواست نامش گرفته نشود، به صدای امریکا گفت که برای بازداشت این افراد نیروهای خاص امنیت ملی از کابل آمده بودند.

این منبع، افزود که آنان از انجام احتمال حمله‌های تروریستی در ساحات شهرک عینو مینه در جریان بوده اند.

طالبان تا حالا در این باره چیزی نگفته اند.

شهرک عینو مینه در مربوطات حوزه یازده‌هم امنیتی شهر کندهار موقعیت دارد که نیروهای پولیس افغان، تامین امنیت آن را به عهده دارند.

XS
SM
MD
LG