لینک های دسترسی

Breaking News

رقم واقعات کووید۱۹ در افغانستان از مرز ۴۰۰۰۰ مورد گذشت


وزارت صحت عامۀ افغانستان می‌گوید که در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۴۸ نمونۀ مشکوک کووید۱۹ مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان، ۳۲ مورد آن مثبت شناسایی شده اند.

معصومه جعفری، معاون سخنگوی این وزارت روز پنجشنبه ۱۵ اکتوبر (۲۴ میزان) در پیامی به خبرنگاران گفت که با ثبت این رویدادهای جدید، شمار مبتلایان کروناویروس در این کشور به ۴۰هزار و ۲۶ نفر رسیده است.

خانم جعفری افزود که بیشتر این واقعات در یک شبانه‌روز گذشته، در ولایت‌های بلخ و تخار ثبت شده اند.

براساس معلومات وزارت صحت افغانستان از آغاز شیوع کروناویروس تا اکنون ۱۴۸۱ نفر در اثر این بیماری جان باخته و ۳۳هزار و ۴۴۸ نفر دیگر، دوباره سلامتی شان به دست آورده اند.

این در حالی است که اکمل سمسور، سخنگوی وزارت صحت عامه دیروز در یک نشست مطبوعاتی گفت که میزان درصدی مثبت واقعات کروناویروس پس از یک نزول سه هفته‌‌ای بار دیگر روند صعودی را گرفته و هفتۀ گذشته ۱۷ درصد موارد مشکوک مثبت تشخیص شده است.

آقای سمسور تاکید کرد که شهروندان افغانستان می‌توانند با پوشیدن ماسک و رعایت نکات بهداشتی، درصدی واقعات مثبت کووید۱۹ را کاهش دهند.

طی چند روز گذشته بیشترین واقعات مثبت کروناویروس در هرات ثبت شده که به گفتۀ سخنگوی وزارت صحت عامه یک تیم به رهبری معین این وزارت برای بررسی اوضاع به آن ولایت سفر کرده است.

کروناویروس برای نخستین‌بار در شهر ووهان ایالت هوبی چین شیوع یافت و سپس به همه‌گیری مرگبار جهانی مبدل گشت.

بر اساس آمار پوهنتون امریکایی جانس هاپکینز، در سراسر جهان تا صبح پنجشنبه ۱۵ اکتوبر (۲۴ میزان) بیش از ۳۸ میلیون و ۵۳۷ هزار نفر به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده و بیش از یک میلیون و ۹۲ هزار نفر دیگر پس از ابتلا به آن جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG