لینک های دسترسی

Breaking News

کووید ۱۹ در افغانستان؛ ثبت ۹۵ واقعه جدید


وزارت صحت عامۀ افغانستان می‌گوید که در یک شبانه روز گذشته، ۹۵ واقعه مثبت کووید۱۹ در این کشور ثبت شده است.

این وزارت روز سه شنبه سوم نومبر (۱۳ عقرب) گفت که این در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۵۷ نمونۀ مشکوک در لابراتوارهای این وزارت مورد آزمایش قرار گرفته که بیشتر این واقعات در ولایت بلخ به ثبت رسیده اند.

بر اساس معلومات این وزارت با ثبت این موارد تازه، شمار مبتلایان کروناویروس در این کشور به ۴۱هزار و ۷۲۸ نفر افزایش یافته است.

وزارت صحت همچنان گفت که دیروز دو نفر در ولایت ننگرهار و یک تن دیگر در ولایت بلخ در اثر این بیماری جان باخته اند که با این حساب، رقم مجموعی مرگ و میر ناشی از کروناویروس در این کشور به ۱۵۴۴ مورد رسیده است.

همچنان از آغاز شیوع کروناویروس تا اکنون ۳۴هزار و ۳۵۵ نفر در این کشور دوباره سلامتی شان را به دست آورده اند.

این در حالی است که روز گذشته جواد احمد عثمانی، سرپرست وزارت صحت افغانستان در یک کنفرانس خبری گفت که بررسی‌های آنان نشان می‌دهد که در حال حاضر واقعات مثبت کروناویروس در این کشور سیر صعودی داشته است.

آقای عثمانی بار دیگر از شهروندان این کشور خواست که با توجه به وضعیت کنونی، سفارشات بهداشتی به ویژه پوشیدن ماسک در محیط بیرون از خانه، به ویژه ادارات دولتی و غیردولتی را رعایت کنند.

کروناویروس برای نخستین‌بار در شهر ووهان ایالت هوبی چین شیوع یافت و سپس به همه‌گیری مرگبار جهانی مبدل گشت.

بر اساس آمار پوهنتون امریکایی جانس هاپکینز، در سراسر جهان تا صبح سه شنبه سوم نومبر (۱۳ عقرب) بیش از ۴۶ میلیون ۸۷۱ هزار نفر به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده و بیش از یک میلیون و ۲۰۶ هزار نفر در اثر ابتلا به این بیماری جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG