لینک های دسترسی

Breaking News

همسر مهاجم افغان-امریکایی محاکمه می شود


آرشیف: در حمله بر کلب شبانه در منطقۀ اورلندو ایالت فلوریدا ۴۹ نفر کشته و ۵۳ نفر دیگر زخمی شد.

نور سلمان، همسر عمر متین، مهاجم امریکایی-افغان تبار که در جون ۲۰۱۶ بر یک کلب شبانه در منطقۀ اورلندو ایالت فلوریدا، ۴۹ نفر را کشت و ده ها نفر دیگر را زخمی کرد، از سوی اف بی آییا ادارۀ تحقیقات فدرال امریکا بازداشت شده است.

روزنامۀ نیویارک تایمز به نقل از مقامات ادارۀ تحقیقات فدرال امریکا نوشته است که نور سلمان، از بیان واقعیت در مورد پلان حملۀ مسلحانۀ شوهرش بر کلب شبانه در منطقۀ اورلندو، ابا روزیده است.

خانم نور سلمان سه شنبۀ آینده در محکمۀ فدرال شهر سانفرانسسکو حضور خواهد یافت.

بازجویی پس از حمله

مقام های ادارۀ تحقیقات فدرال گفته اند که خانم سلمان در اظهارات خود چندین بار تغییر آورده است.

وی در بیان نامهء ۱۲ صفحه ای خود اعتراف کرده است که از پلان همسرش برای انجام حمله، آگاهی داشت، اما در اجرای آن حملهء مرگبار هیچ نقش عملی نداشت.

نور سلمان در این بیانیه گفته است "زمانیکه او {عمر متین} خانه را ترک می کرد، می دانستم که به اورلندو می رود و بر کلب شبانۀ Pulse حمله می کند."

سارنوالان گفته اند که نور سلمان در شب حمله بر کلب شبانه، احتمالا عمر متین را همراهی کرده بود.

با آنهم انتظار می رود که وکلای مدافع نور سلمان در استدلال کنند که موکل آنان پس از چندین ساعت بازجویی مجبور شده تا پای چنین اعتراف نامه ای امضا کند.

نور سلمان به یک روانشناس نیز گفته است که او بیانیه را صرف به خاطری امضا کرد که "اجازه یابد به خانه برود."

یافته های روانشناس همچنین نشان می دهد که نور سلمان از اختلالات قابل ملاحظۀ روانی و اختلالات روانی ناشی از سوء رفتار شوهرش رنج می برد.

نور سلمان قبل از حمله در یک فورم "ارزیابی خطر" ادعا کرده بود که عمر متین وی را تهدید به مرگ کرده بود، بر وی تجاوز جنسی کرده بود، وی را خفه کرده بود و زمانیکه بار دار بود، وی را لت و کوب کرده بود.

در یک اعلامیه آمده است که اختلال روانی ممکن نور سلمان را مجبور کرده تا در جریان بازجویی "اعتراف دروغین" کند.

XS
SM
MD
LG