لینک های دسترسی

Breaking News

عملیات ضد داعش در اچین ننگرهار پایان یافت


مقام‌های افغان گفته اند که عملیات نیروهای افغان و خارجی بر ضد داعش یک‌ونیم ماه پیش در مامند درۀ ولسوالی اچین این آغاز شده بود و روز گذشته پایان یافت.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به صدای امریکا گفت که در جریان این عملیات حدود ۱۰۰۰ جنگجوی داعش و خانواده‌های شان به نظامیان افغان تسلیم شدند.

روز گذشته شنبه ۳۰ نومبر (۹ قوس) نیز ۳۲ عضو داعش و خانواده‌های شان به شمول زنان و کودکان تسلیم شده بودند.

هارون یوسفزی، سخنگوی قول اردوی سیلاب در شرق افغانستان گفت که نیروهای خارجی نیز در این عملیات اشتراک داشتند و در نتیجه ده‌ها جنگجوی داعش کشته و زخمی شدند.

عاشق‌الله سادات، ولسوال اچین گفت که مراکز مهم داعش در این ولسوالی از بین رفته و اکنون ایجاد پوسته‌های جدید امنیتی نیاز است تا زمینه برای برگشت خانواده‌های آواره فراهم شود.

عبدالقیوم، باشندۀ ساحه اسدخیل ولسوالی اچین به صدای امریکا گفت که صدها منزل مسکونی ویران شده و فصل برداشت محصولات نیز گذشته است؛ بنابر این باید حکومت به مردم کمک کند.

اچین از پایگاه‌های مهم داعش بود که در اوایل سال ۲۰۱۴ میلادی در این ولسوالی عرض اندام کرد و سپس به سایر مناطق فعالیت‌هایش را گسترش داد.

مقام‌های امریکایی گفته اند که در چند هفتۀ گذشته عملیات‌ ضد داعش در افغانستان به ویژه ننگرهار پیشرفت قابل ملاحظه داشته و ایالات متحده برای شکست کامل شاخۀ خراسان داعش در افغانستان، با حکومت این کشور به همکاری متعهد است.

XS
SM
MD
LG