لینک های دسترسی

Breaking News

ایتلاف حاکم جدید پاکستان رییس جدید پارلمان آن کشور را انتخاب کرد


راجا پرویز اشرف از حزب مردم پاکستان،‌

ایتلاف حاکم پاکستان روز شنبه ۱۶ اپریل ( ۲۷ حمل) با بدست آوردن کنترول پارلمان راجا پرویز اشرف از حزب مردم پاکستان،‌ را به بعنوان رییس جدیدپارلمان انتخاب کرد.

رییس و معاون پیشین پارلمان پاکستان آن که هردو از متحدان نزدیک عمران خان ، صدراعظم برکنارشده پاکستان بودند،‌ تلاش کردند تا از رای گیری عدم اعتماد در پارلمان جلوگیری کنند. ولی ستره محکمه این اقدام آنها را غیر قانونی خواند.

پارلمان پاکستان بالاخره روز یکشنبه هفته گذشته عمران خان را با ۱۷۴ رای عدم اعتماد از قدرت برکنار کرد و شهباز شریف را به عنوان صدراعظم جدید پاکستان معرفی کرد.

راجا پرویز اشرف از حزب مردم پاکستان بدون رای مخالف به عنوان رییس پارلمان پاکستان (اسامبلهٔ ملی) آن کشور انتخاب شد.

مجلس ملی پاکستان دریک پیام تویتر گفته است: " راجا پرویز اشرف به عنوان بیست و دومین رییس مجلس ملی پاکستان دورهٔ پانزدهم اسامبلهٔ ملی جمهوری اسلامی پاکستان انتخاب شد."

پس از رای عدم اعتماد پارلمان، حزب عمران خان روز شنبه هفتهٔ گذشته به طور دسته جمعی از پارلمان استعفا داد.

استعفای اعضای حزب تحریک انصاف به رهبری عمران خان در حالی بررسی است و در صورتیکه استعفای آنها پذیرفته شود، پاکستان در ظرف دو ماه آینده برای احراز کرسی ۱۰۰ عضوی پارلمان باید انتخابات را برگزار نمایند.

شماری از تحلیلگران به این باوراند که برگزاری انتخابات پارلمانی برای آقای شریف و شرکای ایتلافی وی مشکل ساز خواهد بود، ولی برای عمران خان یک فرصتی است تا با استفاده از این موقع بتواند حمایت بیشتری را بدست بیآورد.

انتظار می‌رود که شهباز شریف، صدراعظم جدید پاکستان، کابینه خود را در روزهای آینده در حالی معرفی کند که این کشور با مشکلات جدی سیاسی و اقتصادی مواجه است.

XS
SM
MD
LG